Podstawowe zasady pielęgnacji skóry

Podstawowe zasady pielęgnacji skóry

Chodzimy do dentysty, by sprawdzić zdrowie naszych zębów i upewnić się, że nie potrzebują leczenia i uniknąć chorób związanych z infekcjami. Czasami poddajemy się badaniom lekarskim by upewnić się co do tego, czy nasze ciała są zdrowe i w pełni funkcjonalne. Dlaczego więc nie zadbamy o naszą skórę?

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że dopóki są młodzi, to nie potrzebują dbać o swoją skórę, ponieważ przed tym zanim się zestarzeją, to nie ma znaczenia. Ale to w jaki sposób teraz dbasz o skórę, zaprocentuje w twoim późniejszym życiu. To jak nasza skóra przetrwa próbę czasu jest po części uwarunkowane genetycznie, ale linie oraz zmarszczki można znacznie zredukować dzięki odpowiedniemu nawodnieniu, piciu dużej ilości wody, oraz unikaniu ekspozycji na słońce.

Słońce jest szczególnie szkodliwe i ekspozycja na nie może narazić Cię na wielkie ryzyko zachorowania na raka skóry.

Pamiętaj – nigdy nie jesteś zbyt młody na to, by dbać o skórę! Gdy już się zestarzejesz będziesz mógł czerpać korzyści z dbania o skórę – niewiele wysiłku jaki włożysz w dbanie o nią teraz gdy jesteś młodszy może naprawdę być widoczne.

Krem nawilżający i woda dla twojej skóry

To bardzo ważne by zainwestować w odpowiedni krem nawilżający, który pasować będzie do twojego typu cery.

• Nawet cera tłusta musi być tak dobrze nawilżana jak cera sucha, która ma tendencję do posiadania zmarszczek i linii szybciej niż cera tłusta

• Jest bardziej prawdopodobne, że cera sucha będzie wrażliwa na zimowe mrozy, które mogą sprawić ból, sprawić, że cera popęka i wda się stan zapalny, który może prowadzić do innych chorób skóry takich jak egzema czy łuszczyca.

• Popękana skóra także ma potencjał do tego by stać się portem dla zarazków i bakterii prowadzących do zakażeń. Wszyscy wiemy jak ważne jest picie wody, która wypłukuje z organizmu toksyny i odpady z powierzchni skóry, zostawiając ją miękką, promienną i młodzieńczą. Jednak nie możemy zaniedbać naszej skóry od zewnątrz, potrzebuje ona nieco wilgoci by mogła być nadal sprężysta i elastyczna, dlatego też stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego jest takie ważne.

Tonik dla cery również działa w celu usunięcia zanieczyszczeń i domknięcia porów, nawet jeżeli niektóre z nich są bardzo szorstkie, powinny być delikatnie stosowane i powinno omijać się skórę wokół oczu.

Dodaj komentarz