Domowe i apteczne wsparcie dla włosów

Zadbane i zdrowe włosy są ozdobą każdej kobiety. Kluczem do osiągnięcia wspaniałej fryzury jest odpowiednia dieta i pielęgnacja. Warto znać sprawdzone sposoby na gęste i lśniące włosy.

Domowe lekarstwa na uszkodzone włosy

Najpopularniejszą domową kuracją leczniczą na włosy są oczywiście maseczki z jaj. Zawierają one witaminy A, B, D, E i H. Ponadto są bogate w minerały, głownie fosfor, jak także siarkę, magnez, potas, sód, mangan, cynk, miedź, krzem, jod, fluor oraz żelazo. Jeśli zauważyliśmy wypadanie włosów, koniecznie wypróbujmy maseczkę z żółtek jaj. W tym celu skórę głosy przed myciem smaruje się żółtkami, a następnie przykrywa się ręcznikiem. Po upływie około godziny, można spłukać włosy i umyć delikatnym szamponem. Innym, choć mniej popularnym sposobem na piękne włosy jest skorzystanie z dobrodziejstw korzenia czarnej rzodkwi. Ma on zdolność regeneracji cebulek włosów, przez co zmniejsza wypadanie włosów. Korzeń wystarczy utrzeć na tarce i nieodciśniętą miazgę nałożyć na mokre włosy. Korzystne działanie na nasze kosmyki ma również oliwa z oliwek. Zawiera witaminy z grupy B, żelazo oraz witaminy C i E. Stosować należy ją w formie kompresu. Z pewnością zwalczy wypadanie włosów, regenerując i nawilżając nasze kosmyki. Niekiedy najlepsze efekty przynoszą maseczki wykonane z drożdży. Jeśli wypadanie włosów jest naszym kłopotem, wypijanie mieszanek drożdżowych, potrafi skutecznie zwalczyć tę dolegliwość. Drożdże zawierają proteiny i składniki mineralne oraz witaminy z grupy B, E, D i H (biotyny). Ponadto posiadają mikroelementy, takie jak chrom i selen. Pomocne może być także sól z morza martwego. Jest to naturalny kosmetyk, zawierający magnez, wapń, potas, brom i żelazo. Regularne mycie włosów w wodzie z dodatkiem soli z Morza Martwego pomaga zwalczyć wypadanie włosów, a nawet łysienie.

Wsparcie farmakologiczne

Nie zawsze domowe zabiegi kosmetyczne wystarczą, aby cieszyć się zdrową, bujną fryzurą. Niekiedy konieczne jest wsparcie w postaci odpowiednich suplementów diety. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele środków kosmetycznych i medycznych o działaniu poprawiającym kondycję włosów. Poza szamponami, odżywkami i płynami kosmetycznymi można zastosować tabletki na wypadanie włosów. Wiele tego typu preparatów zawiera skrzyp, minerały i witaminy. Bardzo skuteczne w leczeniu łysienia i wypadania włosów są środki zawierające L – argininę i aminokwasy siarkowe. Pamiętać jednak należy, że wypadanie włosów występujące u kobiet może mieć podłoże hormonalne. Wówczas, leczenie powinno zostać skonsultowane z endokrynologiem. Specyfiki doustne są bezpieczne i z reguły nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz