Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Warto wiedzieć, że prawidłowo zabezpieczone strony internetowe będą objęte certyfikatem SSL. W najprostszym możliwym ujęciu służy on do szyfrowania połączenia między danym użytkownikiem witryny, a serwerem. Należy mieć świadomość, że certyfikat SSL jest uniwersalny. Oznacza to, że może być bez żadnego problemu użytkowany praktycznie na dowolnym serwisie internetowym.

Dlaczego warto zdecydować się na hosting z certyfikatem SSL?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie dane przesyłane między internautami, a serwerem będą w pełni chronione. Nieupoważnione osoby nie będą w stanie w żaden sposób ich odczytać czy przechwycić. Godny uwagi jest fakt, że dodanie certyfikatu do serwera jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wypełnić krótki formularz online, a następnie wpisać klucz certyfikatu, a także klucz prywatnym, który do niego pasuje.

Nie można zapomnieć, że transmisja danych chroniona SSL będzie składała się z kilku ważnych kroków. W pierwszej kolejności określona przeglądarka internetowa połączy się z serwerem, by potwierdzić jego tożsamość. Z kolei serwer w odpowiedzi zwrotnej wyśle wspomnianej przeglądarce kopię certyfikatu SSL. W przypadku, gdy będzie on nie tylko ważny, ale również wystawiony przez właściwy Urząd Certyfikacji, przeglądarka poinformuje o tym fakcie serwer, a ten cyfrowe potwierdzenie rozpoczęcia szyfrowania danych. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że wszystkie dane przesyłane między przeglądarką, a serwerem będą w pełni chronione przed odczytaniem przez osoby trzecie.

Dlaczego hosting z SSL jest gwarancją ochrony w internecie?

Osoby, które zdecydują się na hosting SSL, mogą czuć się bezpieczne od phishingu. Jest to metoda oszustwa internetowego, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Użytkownicy dzięki temu nie muszą się martwić o to, że dana witryna jest fałszywa i może dojść do wyłudzenia danych wrażliwych. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że strony z SSL cieszą się ogromnym zaufaniem. Będzie to miało przełożenie zarówno na wzrost konwersji, jak i sprzedaży. Należy mieć świadomość, że tego rodzaju hosting jest konieczny w przypadku praktycznie każdej strony internetowej, na której są podawane dane poufne.

Jak wiadomo zgodnie z RODO od wszystkich witryn internetowych, wymagana jest polityka bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o ochronę danych osobowych. W przypadku, gdy określona strona www będzie wyposażone w certyfikat SSL, spełni wszystkie potrzebne wymogi. Będzie bowiem szyfrowała wrażliwe dane użytkowników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to podstawowa metoda zabezpieczeń, którą obecnie stosuje się na całym świecie. Warto wiedzieć, że omawiane certyfikaty SSL są niezbędne w przypadku osób, które są zainteresowane korzystaniem z portali na Social Media. Ponadto zastosowanie tego certyfikatu będzie miało bardzo korzystny wpływ na pozycjonowanie danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Google promuje strony, które uznaje za bezpieczne.