Własnoręcznie robimy ozdobne magnesy

Magnesy na lodówkę, to ostatnio bardzo popularny i praktyczny gadżet. Przypominają nam o różnych zadaniach i dekorują nasze wnętrza. W krótkim tekście powiemy Wam jak zrobić taki magnes we własnym zakresie.

Do tego zadania będziemy potrzebować drewnianej płytki, małego magnesu, oraz farby tablicowej. Opcjonalnie, możemy też dodać kilka gadżetów, dekorujących nasz magnes. Mogą to być różne plastikowe owoce, warzywa i inne, apetyczne dekoracje. Nasz magnes będzie przeznaczony głównie dla kuchni, toteż tematyka dekoracji będzie jak najbardziej trafna. Uważajmy, jakiego magnesu będziemy używać. Magnesy neodymowe, z racji bardzo silnych oddziaływań przyciągających nie będą zalecane – ich ściągnięcie z lodówki może być po prostu niemożliwe.

Pracę rozpoczynamy od pomalowania naszej płytki drewnianej warstwą farby tablicowej. Najlepiej, jeśli będzie to kilka takich warstw – wtedy napisy będą dużo bardziej widoczne. W czasie gdy farba będzie wysychać, możemy już sobie przygotować nasze dekoracje. Mogą one być np. ulepione z modeliny, co oczywiście zajmie nam trochę czasu :).

Zaleca się, aby czas schnięcia wspomnianej farby trwał co najmniej 24 godziny. Wtedy mamy pewność, że nasza farba jest jak najbardziej zmywalna. Warto też przygotować sobie jakąś koncepcję jeśli chodzi o dekoracje. Po ich ułożeniu, przyklejamy je. W zależności od tego jakiego kleju używamy, czas schnięcia może być różny. Na koniec, przyklejamy z tyłu magnes, podtrzymujący całą nasza płytkę. Oczywiście przyklejmy go na środku płytki, ponieważ takie umiejscowienie pozwoli nam na dobre przymocowanie do powierzchni np. lodówki.

Po zakończeniu pracy, nasz nowy magnes możemy spokojnie położyć na metalowej powierzchni. Spokojnie możemy pisać po nim kredą – jak pamiętamy powierzchnia jest jak najbardziej zmywalna. Oczywiście płytka może mieć różne rozmiary. Im większa, tym zmieści się na niej więcej informacji. Musimy jednak pamiętać o tym, że w przypadku naprawdę dużych płyt, konieczne będzie przymocowanie kilku magnesów w różnych punktach płytki. Najlepiej, jeśli tymi punktami będą środek i poszczególne rogi.

Dodaj komentarz