Jak pomóc suchej skórze?

Sucha skóra stanowi problem dla wielu kobiet i mężczyzn. Uczucie suchej, ściągniętej skóry nie należy do najprzyjemniejszych, zaś świadomość, że skóra wysuszona starzeje się szybciej, nie napawa optymizmem. Idźmy na ratunek suchej skórze. Nawilżajmy, nawilżajmy, nawilżajmy – oto koło ratunkowe dla napiętej, wysuszonej cery.

Sucha skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia

Zwykły, tłusty krem nie będzie dobrym rozwiązaniem. Sucha skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia. Warto sięgnąć po specjalistyczne kremy i emulsje. Możemy wybrać kosmetyk w drogerii lub w aptece. Rodzaj kremu dopasowujemy do swoich potrzeb. Na początek lepiej kupić krem o mniejszej pojemności. Jeśli spełni nasze oczekiwania, kupimy większe opakowanie. Jeśli naszych oczekiwań nie spełni, stracimy mniej pieniędzy.

Domowe maseczki

Suchą skórę możemy nawilżyć również domowymi sposobami, a tę domową pielęgnację możemy potraktować jako wzmocnienie kosmetycznej kuracji. Domowe maseczki doskonale nawilżą suchą cerę i zapewnią…chwilę relaksu. W dodatku nie kosztują wiele. Z czego zrobić domową maseczkę? Siemię lniane, miód, oliwa z oliwek, banan – tych (i wielu innych) składników z powodzeniem możemy użyć do domowej maseczki nawilżającej.

Sucha skóra potrzebuje nawilżenia również od środka. Pijmy dużo wody, najlepiej niegazowanej. Możemy stosować suplementy diety, które nawilżą skórę od środka. Zapytajmy farmaceutę o tego typu preparaty. Nie zapominajmy o właściwej diecie.

Zabiegi kosmetyczne dla suchej skóry

Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów przeznaczonych dla skóry suchej. Większości z nich nie jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie w domu, dlatego warto powierzyć swoją cerę doświadczonej kosmetyczce.
Systematyczna pielęgnacja suchej skóry zapobiegnie jej podrażnieniom, zaczerwienieniom, pieczeniu i łuszczeniu się. Pamiętajmy, czego sucha skóra nie lubi. A nie lubi zbyt intensywnego oczyszczania, kaloryferów, klimatyzacji, solarium i długiego opalania. Nie lubi zmiennych temperatur zimą. Dbajmy o suchą skórę regularnie. Tylko wtedy odwdzięczy się nam ona pięknym i zdrowym wyglądem.

Dodaj komentarz