Ubezpiecz swój dom

Ubezpiecz swój dom

Ubezpieczenie nieruchomości jest bardzo ważne, ale niestety często pomijane. O ile za samochód się płaci, bo to obowiązkowe, to w przypadku domu różnie z tym bywa. Tymczasem licho nie śpi. Może się okazać, że polisa będzie bardzo przydatna.

Ucz się na błędach

O tym, że warto się ubezpieczać wielu z nas dotkliwe przekonało się blisko dwie dekady temu. Miała wtedy miejsce powódź stulecia w wyniku której dobytek życia straciło setki osób. Równocześnie towarzystwa ubezpieczeniowe odnotowały większe zainteresowanie usługami. Niestety, było już za późno, bo ludzie musieli zaczynać wszystko od zera. Jeśli zdecydowaliby się wykupić polisę wcześniej, nie zostaliby bez pomocy. Mogliby liczyć na wypłatę odszkodowań. To tylko jeden z wielu przykładów.

Ubezpieczenie domu przydaje się również w przypadku kradzieży. W domu często mamy zgromadzone bardzo wartościowe rzeczy, takie jak nowoczesne telewizory, zaawansowany sprzęt techniczny, komputery, tablety i wiele innych. Do nieszczęśliwych zdarzeń może dojść w każdej chwili i nie sposób tego przewidzieć. Co zrobić, jeśli uszkodzi się instalacja wodna lub elektryczna? Jeśli ubezpieczymy się od takich rzeczy, będziemy mogli spać spokojnie, bo w razie potrzeby zawsze można liczyć na zwrot kosztów. W przeciwnym razie koszty naprawy trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni co będzie sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Okaże się, że cena polisy będą zdecydowanie mniejsza niż ewentualne straty.

W zeszłym roku nic się nie stało…

Tak myśli zapewne wiele osób, które unikają opłaty na ubezpieczenie domu. Rzeczywiście bywają miesiące, a nawet całe lata, w których nie doszło do żadnego przykrego zdarzenia. To powoduje, że wielu ludzi nie chce się ubezpieczać. Ich zdaniem to forma oszczędności, bo średnio za polisę płaci się kilkaset złotych.

Tymczasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości. To, że dotąd nic się niezwykłego nie zdarzyło, nie oznacza, że będzie tak do tej pory. Nikt nie żyje w przekonaniu, że dojdzie do nieszczęścia, a jednak niektóre sytuacje są tragiczne. Lepiej więc zawczasu się przed tym zabezpieczyć. Może się okazać, że koszty pokrycia strat przekraczają nasze możliwości finansowe. Trzeba wziąć kredyt, a raty spłacać przez wiele lat. Jak widać polisa w takim przypadku jest bardzo pomocna i nie warto jej unikać, bo ewentualne szkody będą dla nas nie do udźwignięcia. Brak ubezpieczenia to tylko pozorne oszczędności, które mogą się odbić czkawką.

Ubezpieczenie nieruchomości jest bardzo ważne, ale niestety często pomijane. O ile za samochód się płaci, bo to obowiązkowe, to w przypadku domu różnie z tym bywa. Tymczasem licho nie śpi. Może się okazać, że polisa będzie bardzo przydatna.

Dodaj komentarz