Naturalne preparaty do farbowania włosów

Martwisz się, że farby dostępne w różnych sklepach i drogeriach, popsują twoje włosy? Nie masz pojęcia na jaki kolor i rodzaj farby się zdecydować? Czy wybrać szampon koloryzujący, farbę w piance, z aplikatorem, a może zwykłą, którą nakłada się na włosy pędzelkiem? A może skorzystasz z możliwości, którą można wyszukać w sklepie Magiczne Indie.

Chodzi oczywiście o ziołową farbę hennę z amlą. Naturalna henna nadaje włosom dużo ciemniejszy odcień i sprawia, że naturalna barwa włosa staje się bardziej wyraźna. W sklepie dostępne są rozliczne kolory naturalnej henny: indygo, miedziany, ciemny brąz, jasny brąz, bezbarwny, czy orzechowy brąz. Każda z tych farb nadaje włosom ładny kolor i blask, należy tylko wiedzieć, że nie można jej stosować do rozjaśniania włosów.

– Stosuję naturalną hennę parę lat – tłumaczy pani Kasia z Konina. – Jestem z niej niezmiernie zadowolona, gdyż dogłębnie pokrywa moje siwe włosy, czego nie robiły farby, jakich używałam przedtem. Ponadto czuję, że włosy stały się silniejsze i grubsze. Jestem istotnie niesłychanie zadowolona z tej farby.

Naturalna henna jest niezwykle chwalona przez klientów przede wszystkim dlatego, że jest to farba ziołowa, przez co nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Jest to wobec tego artykuł zupełnie bezpieczny, który nie uczula oraz nie niszczy włosów. Poza tym farby te zawierają zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask.

– Stosowanie naturalnej henny jest niezwykle podobne, jak stosowanie zwyczajnej farby do włosów – mówi pani Julia z Wrocławia. – Ja za każdym razem przed nałożeniem henny na włosy myję głowę, potem zalewam odpowiednią ilość henny ciepłą wodą, tak by powstała konsystencja gęstej śmietany. Gdy mikstura trochę ostygnie można ją nałożyć na włosy. Ja za każdym razem owijam włosy folią i ręcznikiem, żeby koloryzacja była jeszcze ładniejsza. Po około godzinie można ponownie umyć głowę i być zadowolony z pięknego koloru włosów. Warto aczkolwiek pamiętać, że pozyskany kolor po kilku dniach może jeszcze ściemnieć w wyniku utleniania.

Dodaj komentarz