Jak wybrać dobry fotel kosmetyczny?

Na wyposażenie salonu kosmetycznego składa się dużo przedmiotów. Niemniej jednak bez wątpienia absolutne must have każdej kosmetyczki stanowi fotel kosmetyczny. To na nim robi się większość usług i to on znajduje się na samym środku gabinetu będąc równocześnie wizytówką przedsiębiorstwa. I to z tego powodu odpowiedni dobór tego produktu jest niebywale istotny.

W trakcie kupna fotela kosmetycznego powinniśmy przemyśleć trzy rzeczy.

Pierwsza i chyba najbardziej istotna rzecz to komfort. To czy klientce będzie komfortowo na naszym fotelu dobrze jest sprawdzić na sobie i po prostu nie bać się i usiąść na określonym modelu. Dobry fotel prócz stosownej twardości i szerokości powinien posiadać zarazem taki kształt, który odciąży kręgosłup, a szczególnie kręgi lędźwiowe.

Druga kwestia, nad którą powinniśmy się zastanowić selekcjonując fotele kosmetyczne do naszego gabinetu to trwałość. Choć dla klientek trwałość mebla nie ma większego znaczenia, to dla właścicielki liczy się to bardzo. Wszak od trwałości mebla zależy to jak często trzeba będzie inwestować w nowy model.

3 sprawa, o jakiej niektórzy nie pamiętają będzie powierzchowność fotela. Gabinet kosmetyczny, a w konsekwencji i wszystkie materiały, meble (w tym i fotele kosmetyczne) powinny do siebie pasować stylem i wyglądem, a także muszą cieszyć oko. Do gabinetu kosmetycznego chodzi się, w celu relaksu, zaś pomaga w tym bez wątpienia estetyczny wygląd otoczenia.

Współcześnie na rynku znajdziemy bardzo różnorodne fotele kosmetyczne. Różnią się one między sobą prezencją, tworzywem, mechanizmem i zastosowaniem. Pewne z nich są uniwersalne i nadają się do wszystkich typów zabiegów, inne są wytworzone z myślą tylko o jednym zabiegu (np. do masażu, do pedicure itp.) Nowoczesne, ale również bardziej kosztowne są fotele wyposażone w funkcje dodatkowe np. z siłownikami elektrycznymi lub hydraulicznymi, które służą do regulowania kąta nachylenia, wysokości, jak również poziomu podgłówka oraz podnóżka. Jak widać dobór nawet tego najbardziej podstawowego wyposażenia salonu kosmetycznego nie należy do najłatwiejszych.

Dodaj komentarz