Jak wybrać pierwsze okulary dla dziecka?

Jak wybrać pierwsze okulary dla dziecka?

Jakie okulary dla dzieci należy wybrać? Czy zawsze należy się sugerować sugestiami sprzedawcy? Jakie oprawki będą najlepsze i czy warto inwestować w dodatkowe filtry ochronne? Na te pytania odpowiedź można znaleźć w poniższym, krótkim artykule.

Po pierwsze – optyk

Wybierając okulary dziecięce zawsze należy odwiedzić optyka. Pod żadnym pozorem nie należy kupować tzw. okularów z supermarketu. Choć mają one dość dokładnie zdefiniowaną liczbę dioptrii, to jednak warto mieć na uwadze to, że z biegiem czasu wpływają one na pogorszenie jakości wzroku.

Po drugie – oprawki

Oprawki to element okularów, w wyborze którego warto postawić na opinię naszego dziecka. Przede wszystkim powinny być one kolorowe, gdyż żadne dziecko nie lubi rozwiązań szarych, nudnych i smutnych. Warto też zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą okulary z metalowymi oprawkami, które są znacznie mniej podatne na odkształcenia, wynikające chociażby z oddziaływania wysokich temperatur.

Po trzecie – szkła

Przy wyborze okularów dla dzieci, należy przede wszystkim stawiać na bezpieczeństwo naszych milusińskich. Dlatego starajmy się wybierać soczewki plastikowe, znacznie bardziej odporne na oddziaływania fizyczne. Zwróćmy również uwagę na powłokę antyrefleksyjną, która sprawdzi się u dzieci spędzających coraz więcej czasu przed monitorami.

Filtry UVA i UVB

Jeśli dziecko lubi spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, warto zadbać o okulary z odpowiednim filtrem. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście soczewki z filtrami UVA i UVB. Zapewniają one bezpieczeństwo oka nawet w przypadku padania bardzo silnych promieni słonecznych. Co ważne – filtry te będą też istotne zimą, kiedy to śnieg odbija znaczną część wspomnianego promieniowania.

Podsumowując, najlepsze okulary dla dziecka to takie, które zapewniają mu komfort ruchu, ciekawe wrażenia estetyczne i przede wszystkim są lekkie i odporne na oddziaływania fizyczne. Są to kwestie nadrzędne, którymi rodzic powinien kierować się zawsze, niezależnie od oceny sprzedawcy.

Dodaj komentarz