Szelki do spodni Modini – jak nosić je, aby wyglądać modnie i elegancko?

Szelki do spodni Modini – jak nosić je, aby wyglądać modnie i elegancko?

Szelki do spodni  to podstawowy element wyposażenia męskiej garderoby. Jeśli do tej pory brakowało ich w Twojej szafie, to warto, abyś uzupełnił braki i kupił modne szelki do spodni Modini, które dostępne są w różnych modelach. Wbrew pozorom eleganckie i stylowe szelki do spodni to wciąż niezbędnik w męskiej szafie, sprawdzający się na różne okazje. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak powinieneś je nosić, aby dobrze się prezentować. Zapraszamy!

Dawniej szelki nosili przede wszystkim pracownicy fizyczni

Pierwsze męskie szelki do spodni, wynalezione kilkaset lat temu – nie były przeznaczone tak jak dziś do garnituru i eleganckiego outfitu. Choć ich pierwotne przeznaczenie nie uległo zmianie, to warto wiedzieć, że dawniej służyły przede wszystkim pracownikom fizycznym. Wynikało to z faktu, że właśnie ta grupa społeczna przenosiła wówczas wiele ciężkich przedmiotów, a na skutek pracy panowie często mieli problem z utrzymaniem swoich spodni na odpowiednim poziomie. W trakcie przenoszenia rzeczy spodnie zsuwały się, co utrudniało wykonywanie pracy.

Dopiero po latach do praktyczności szelek przekonali się panowie z wyższej klasy, którzy dostrzegli pilną potrzebę posiadania ich w swojej garderobie. Od tego czasu męskie szelki do spodni są niezbędnikiem, który stanowi elegancką ozdobę niejednej stylizacji.

Kiedy warto nosić szelki do spodni Modini?

Szelki skutecznie zastępują pasek i pomagają przez cały dzień utrzymać spodnie na prawidłowym miejscu. Dzięki temu założona do Twojej stylizacji koszula  nie wychodzi ze spodni. Oprócz tego, szelki warto także nosić jako elegancką ozdobę stylizacji. Dotyczy to ważnych okazji, jak np. ślubu, wesela, biznesowych spotkań, czy innych ważnych wydarzeń, które wymagają eleganckiego outfitu.

Jak poprawnie nosić szelki do spodni?

Wydawać by się mogło, że noszenie szelek do spodni nie jest niczym skomplikowanym. Musisz jednak wiedzieć, że wbrew pozorom dość sporo mężczyzn nosi je niepoprawnie – tj. nosi szelki niedopasowane do stroju. W głównej mierze dotyczy to koloru.

W przypadku garnituru należy wybrać jednokolorowe szelki – najlepiej w stonowanym kolorze. A jeśli już mowa o kolorze to musisz wiedzieć, że szelki do koszuli należy zawsze dobierać kontrastowo (biała koszula wymaga czarnych szelek). Warto przy tym pamiętać, o tym, że prawdziwie eleganckie szelki, nie powinny posiadać szlufek (ich miejsce powinny zająć specjalnie wszyte guziki). W przypadku stroju codziennego szelki nie muszą mieć guzików. Co do ich koloru – możesz tu zaszaleć, pamiętaj jednak, aby nigdy nie zakładać jednocześnie szelek oraz paska do spodni!