Proste sposoby na wzmocnienie włosów

Proste sposoby na wzmocnienie włosów

Nie w każdym przypadku odpowiednio pieczołowicie dbamy o przeciwsłoneczne zabezpieczenie cery, a co dopiero mówić o pasmach! W związku z tym po urlopie najczęściej znajdują się dostrzegalnie osłabione, suche a także szorstkie.

Jak polepszyć  kondycję włosów a także przywrócić im blask?

Długie, od promieni słonecznych kąpiele znajdują się dość przyjemne, ale nie służą włosom. Promienie ultrafioletowe ingerują w osłonkę włosa, rozszczelniają ją, wnikają do warstwy korowej a także uszkadzają tworzące ją białka. Powodują ucieczkę wody mineralnej a także znajdującej się tam melaniny, pigmentu będącego całkowicie naturalną tarczą przeciwsłoneczną. Nadprogramowe szkody czyni woda – jej krople na pasmach oddziałują jak soczewka skupiająca promienie od promieni słonecznych. Dodatkowo z cząstek wody mineralnej produkowane są wolne rodniki, które przecinają powierzchnie keratynowe, będące zasadniczym budulcem włosa. W rezultacie owej niszczycielskiej działalności promieni słonecznych a także wody mineralnej włosy płowieją, znajdują się wysuszone, szorstkie, łatwo się łamią a także rozdwajają – trycholodzy mówią o nich, że znajdują się uwrażliwione. W związku z tym po urlopie zazwyczaj obligują do wyjątkowego traktowania, które pozwoli im zyskać dobrą kondycję.

Silna regeneracja

Zmęczonym promieniami słonecznymi włosom przyda się także silniejsza terapia. Przeznaczone do tego maseczki posiadają skoncentrowane dawki składników odbudowujących wysuszone a także zniszczone włosy – wspomagające proteiny, nawilżające wyciągi pochodzenia roślinnego, ceramidy, keratynę, wit. Maska bardzo wygładzi wierzchnią warstwę włosów a także zastopuje wilgoć w ich głębi. Dobrze spełniają oczekiwania również kuracje w ampułkach. To skondensowane wyciągi pochodzenia roślinnego, wzbogacone witaminami a także minerałami o niesamowicie silnym oddziaływaniu – odbudowują budowę włosów, polepszają odżywienie mieszków włosowych. Przeważnie znajdują się to suplementy dedykowane do wcierania w skórę głowy. Są także ampułki, którzy stosuje się tak jak maseczki.

Odżywić a także umocnić włosy możesz również olejem, przykładowo rycynowym, lnianym, kokosowym – każdy posiada między innymi ogrom wit. E a także kwasów tłuszczowych, którzy oddziałują nawilżająco a także regenerująco. Zbliżone cechy posiadają także lekkostrawne olejki a także płynny jedwab.