Jak markiza balkonowa do balustrady może zmienić twoje nawyki

Jak markiza balkonowa do balustrady może zmienić twoje nawyki

Jeśli jesteś typem człowieka lubiącego rozrywkę na świeżym powietrzu lub po prostu lubisz przebywać na świeżym powietrzu, dlaczego nie zwiększyć możliwości codziennego doświadczania tej przyjemności przez wprowadzenie kilku niedrogich ulepszeń projektowych na twoim balkonie? Dzięki niewielkiej kwocie, którą pochłonie markiza balkonowa do balustrady i odrobinie czasu poświęconego na jej instalację, będziesz mógł znacznie więcej czasu spędzać w swój ulubiony sposób. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów, z których możesz czerpać inspirację do działania zupełnie zmieniającego twoje codzienne nawyki i maksymalnie zwiększającego ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu.

Kiedy markiza balkonowa do balustrady sprawdzi się najlepiej

Zadaszenia tarasowe, takie jak markiza balkonowa do balustrady są nie tylko stylowe, ale także praktyczne. Zmiany klimatyczne sprawiają, że pogoda ciągle się zmienia i pewnie nie raz zdarzyło ci się, że to, co miało być chwilą spędzoną w słonecznym cieple, zakończyło się nieprzyjemnym, mokrym i zimnym doświadczeniem. Jeśli to miała być chwila samotności, da się to jeszcze jakoś przeżyć, ale co w przypadku zaplanowanej ważnej rozmowy, którą trzeba nagle przerwać i przenosić całą zastawę stołową z powrotem do środka mieszkania? W takich chwilach odczuwasz szczególnie mocno, jak bardzo przydałaby się markiza balkonowa.

 

Oczywiście, wszelkie markizy i inne zadaszenia nie tylko zapewniają ochronę przed żywiołami. Oferują również pewien poziom poczucia prywatności. Jeśli nie chcesz, aby twoi wścibscy sąsiedzi węszyli wokół – zwłaszcza ci z oknami na drugim piętrze – to zamontowanie na balkonie markizy jest świetnym rozwiązaniem, którego zalety bardzo szybko docenisz.

 

Równie oczywistą korzyścią z zamontowania markizy jest podniesienie estetyki balkonu. Niezależnie od tego, czy Twój balkon do tej pory nie był wyposażony w żadne zadaszenie lub były na nim zainstalowane starsze, zużyte markizy, nowoczesne rozwiązania mogą zdecydowanie zwiększyć jego atrakcyjność wizualną. To sprawia, że ​​Twój dom po zamontowaniu eleganckiej markizy znacznie lepiej się prezentuje i może potencjalnie ułatwić sprzedaż, kiedy będziesz chciał się przenieść w inne miejsce. Oprócz walorów estetycznych markizy mogą również zwiększyć komfort przebywania domu, a nawet mają wpływ na ogólne zużycie energii.

W jaki sposób markiza balkonowa do balustrady wpływa na zużycie energii

Według wielu przeprowadzonych eksperymentów i badań, od 25 do 30 procent zużycia energii na ogrzewanie i chłodzenie domu pochodzi ze strat ciepła i konieczności chłodzenia pomieszczenia ze względu na ciepło, które przedostaje się do domu przez okna. Specjalistyczne okna (w modelach z izolacją wieloszybową o wysokiej wydajności) mogą zmniejszyć zużycie energii i związane z tym koszty. Oczywiście – ten rodzaj remontu mieszkania ma swoją cenę.

Jeśli chcesz zmniejszyć część kosztów związanych z wymianą okien, bez kupowania zamienników, rozważ montaż markizy. Zacienienie, jakie zapewnia właściwie dobrana i dobrze zainstalowana markiza balkonowa do balustrady nad dużym oknem balkonowym lub drzwiami, może zatrzymać część przenikania ciepła. Całkowita wartość efektywności energetycznej markiz montowanych w twoim mieszkaniu zależy od lokalizacji. Według amerykańskiego Departamentu Energii markizy w oknach wychodzących na południe mogą zmniejszyć letni przyrost ciepła słonecznego nawet o 65 procent. Liczba ta wzrasta do 77 procent w przypadku okien wychodzących na zachód.

 

Mimo że markizy zapewniają skuteczne zwiększenie wartości efektywności energetycznej w miesiącach letnich, mogą nie zapewniać takich samych oszczędności w zimie. Zacienienie markizy stałej może obniżyć efektywność ogrzewania domu. Aby temu zapobiec, rozważ chowaną markizę lub markizę, którą łatwo zdjąć przez część roku, w którą ze względu na pogodę i tak nie używasz zbyt często balkonu. Tego typu markizy eliminują również problemy ze śniegiem i lodem. Duże opady śniegu lub tafle lodu mogą uszkodzić markizę. Wysuwane i zdejmowane modele eliminują to ryzyko i nie wymagają stałej opieki w zimie.