Najlepsze miejsca na wyjazdy firmowe – lista

Najlepsze miejsca na wyjazdy firmowe – lista

Wycieczki integracyjne organizowane przez pracodawców z roku na rok stają się coraz powszechniejsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ doskonale wpływają na relacje w zespole oraz motywację pracowników. Problemem może być jednak kwestia, gdzie udać się na wyjazd firmowy. Podpowiadamy, jakie miejsca w Polsce warto zobaczyć podczas firmowej wycieczki.

Jakie atrakcje podczas wyjazdu firmowego w górach?

Polska to kraj bogaty w łańcuchy górskie – Góry Świętokrzyskie, Sudety, Karpaty, a w nich wiele zróżnicowanych pasm. To właśnie rozmaitość naszych gór sprawia, że to często wybierane miejsce na wyjazdy integracyjne. Zlokalizowane tam miasta oraz miejscowości oferują szereg atrakcji. Warto zwrócić uwagę m.in. na: Istebną, Szczawnicę, Wisłę, Ustroń, Szczyrk czy Białkę Tatrzańską.

Podczas wypadów firmowych w góry zazwyczaj organizowane są piesze wędrówki w celu zdobycia szczytu, jednak to nie jedyna rozrywka, na którą można liczyć. Wyjazdy firmowe w góry z Base Camp obfitować mogą w mnóstwo zabawy, ale i adrenaliny. Firma w swojej ofercie posiada wiele sposobów na teambuliding w doskonałej atmosferze. Są to m.in.: całoroczny park linowy, paintball, marsz na orientację, strzelnica czy leśny tor przeszkód. Oryginalnymi pomysłami na trakcje dla pracowników są także: downhill, wyścigi na quadach lub skuterach śnieżnych oraz rzeźbienie w lodzie. Ciekawą koncepcją jest zorganizowanie zimowego wyjazdu integracyjnego, by uczestnicy mogli skorzystać z wyjątkowych atrakcji, np. przejażdżki kuligiem zakończonej ogniskiem czy nauki jazdy na nartach.

Wyjazd firmowy nad morze – jakie atrakcje?

Podobnie jak polskie góry, tak samo morze ma swoich zagorzałych zwolenników. W grupie pracowników przeważają miłośnicy fal i plaży? Warto zabrać ich na wyjazd do: Trójmiasta, Jastarni, Kołobrzegu, Świnoujścia czy na Hel. W tych miejscowościach także można skorzystać z cieszących się dużym powodzeniem atrakcji takich jak: park linowy, paintball, strzelnica czy gokarty. Dodatkowo niezwykle ciekawą propozycją dla uczestników wyjazdu integracyjnego mogą być przejażdżka sprzętem wojskowym, poszukiwanie bursztynów i ścianka wspinaczkowa. Fanom zabawy na wodzie do gustu przypaść mogą: regaty i rejsy morskie żaglowcem, przejażdżki skuterami wodnymi, flyboard, a także kitesurfing. Nie lada atrakcją podczas wyjazdu integracyjnego nad morze są również fascynujące rejsy rybackie, np. na dorsze. Zimą warto skorzystać z morsowania.

Ciekawy wyjazd firmowy? Mazury!

Mazury to przepiękny, jednak traktowany nieco po macoszemu, region geograficzno-kulturowy Polski. Podczas planowania wyjazdu integracyjnego warto wziąć pod uwagę kierunki takie jak: Mikołajki, Mrągowo, Węgorzewo, Ruciane-Nida, Ostróda czy Giżycko. To doskonałe miejsca na firmowy wypad pełen wypoczynku oraz ciszy i spokoju. Bezapelacyjnie największymi atrakcjami tych terenów są spływy kajakowe albo łodziami wiosłowymi, a także żeglowanie po jeziorach. Nie mniej ciekawym sposobem na spędzenie czasu może być także wspomniany wcześniej flyboard. Zimą warto wziąć udział w integracyjnym biegu po lesie. Fani gór również mogą znaleźć tu rozrywkę dla siebie – spacer po Mazurach Garbatych to niesamowite doświadczenie. Należy zaznaczyć, że Mazury są regionem bogatym w zabytki, dlatego doskonałym pomysłem podczas wyjazdu firmowego może być wycieczka śladami historii. Odnaleźć tam można także niezwykle atrakcyjne trasy rowerowe, wprost stworzone do umacniających zespół przejażdżek.