Kampery, czyli domu ma kółkach idealne do podróżowania

Kampery, czyli domu ma kółkach idealne do podróżowania

Coraz częściej ludzie chcą na weekendy wyrywać się od zgiełku miasta. Szukają wtedy spokojnych miejsc, gdzie ma tłumów i gdzie mogą obcować z naturą. Nierzadko przez takie myślenie kupuje się działkę za miastem i stawia tam domek letniskowy. Skutkiem tego są jednak wakacje i weekendy w tym samym miejscu. Czy na pewno o to chodzi?

Żadnych zmian, zawsze tak samo

Ludzie często popadają w rutynę, nawet jeśli rzadko się do tego przyznają. Co z tego, że mają odskocznię od codziennego życia w postaci działku z domkiem letniskowym, skoro tak naprawdę jeżdżą tam co weekend? W pewnym momencie staje się to bardzo jednostajne, gdy dni pracujące spędza się nieustannie w jednym miejscu, a urlopy i wolne weekendy w drugim. Nie ma w tym żadnej przygody, żadnego urozmaicenia i w pewnym momencie nic ciekawego. Do tego stopnia, że działka może nam się w pewnym momencie po prostu znudzić, ale jest to tak duża inwestycja, że mało kto będzie chciał ją sprzedać i szukać nowej, żeby zaczynać znowu od nowa pielęgnowanie i gospodarowanie działki, tym razem w innym miejscu.

Zwiedzaj świat dzięki kamperom

Na szczęście na rynku jest świetna alternatywa dla działek stacjonarnych, a są nią Dethleffs kampery. Dzięki temu, że nasz domek letniskowy jest na kółkach i nie jest postawiony na żadnym konkretnym miejscu, możemy dzięki temu zwiedzać cały świat i co weekend odwiedzać innych zakątek. W ten sposób nigdy nie znudzi nam się weekend za miastem, ponieważ za każdym razem będzie on inny od poprzedniego i będą nam towarzyszyć inne przygody. Co ważne, nie musimy robić żadnych planów ani rezerwacji. Po prostu na początku wyjazdu obieramy kierunek i zatrzymujemy się tam, gdzie rzeczywiście nam się spodoba.

Zabierz ze sobą kogo chcesz

Kampery mają różną wielkość, dlatego możesz ze sobą zabrać przyjaciół bądź rodzinę. Najmniejsze kampery, które nie wymagają dodatkowych uprawień do prowadzenia, ponieważ mają maksymalnie 3,5 tony wagi, pomieszczą maksymalnie cztery osoby. Ale to wystarczy, żeby pojechała na wyjazd rodzina z dwójką dzieci lub czworo przyjaciół. Większe kampery, do których wymagane są wyższe uprawnienia, pomieszczą więcej osób, nawet do siedmiu. Z czego dzięki przestronności, każdy będzie mógł wygodnie jechać, a nocami spać. Możemy pojechać kamperem nawet do dzikiej głuszy, ponieważ znajduje się w nim wszystko, co jest potrzebne, jak prysznic, toaleta czy mała kuchnia.