Jakie łóżeczko dla niemowląt wybrać?

Wybór idealnego łóżeczka dla niemowlaka to bardzo ważny element przygotowań do narodzin nowego członka rodziny. Świeżo upieczeni rodzice chcą, aby ich maluch miał jak najlepsze warunki do rozwijania się. Z tego względu wybierają oni najlepsze akcesoria, ubranka, a także wyposażenie pokoju dziecięcego. Wybór łóżeczka powinien być dobrze przemyślany, aby dziecko było bezpieczne i miało komfortowe warunki do snu. Zobacz jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka spośród bogatej oferty sklepów internetowych i stacjonarnych.

Jakie powinno być łóżeczko dla niemowlaka?

Łóżeczko to miejsce, w którym niemowlak spędzi największą część swojego życia w pierwszych jego tygodniach. Z tego względu najważniejszym aspektem, o którym trzeba pamiętać, wybierając mebel, jest bezpieczeństwo i wygoda dziecka. Materiały, z których jest wykonane łóżeczko, powinny posiadać niezbędne atesty, które potwierdzą wysoką jakość produktu. Mebel powinien być wytrzymały i wykonany w solidny sposób. Krawędzie i ranty powinny być dobrze zabezpieczone, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, a łóżeczko wyglądało estetycznie. Rozstaw szczebelków nie powinien być zbyt szeroki, aby niemowlak nie włożył przez nie główki. Względy bezpieczeństwa to coś, czym należy się kierować podczas zakupów.

Rodzaj łóżeczka dla niemowlaka – jaki jest najlepszy?

Każdy sklep z łóżeczkami dla niemowląt ma w swojej ofercie różne rodzaje łóżek dla dzieci. Jednym z nich jest łóżeczko-dostawka, które można przystawić do łóżka rodziców. Dzięki temu maluch zawsze będzie blisko Ciebie i będziesz mógł czuwać nad jego bezpieczeństwem. Dostawkę można stosować przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Po tym czasie możesz kupić samodzielne łóżeczko, które zapewnia rodzicom więcej prywatności i swobody.

Dobre łóżeczko dla niemowlaka powinno mieć możliwość regulacji wysokości materaca. Najwyższe położenie jest przeznaczone dla niemowląt do 4-6 miesiąca życia. W późniejszym okresie, gdy dziecko urośnie i zacznie raczkować, należy obniżyć położenie materaca do drugiego lub trzeciego stopnia. Niektóre łóżeczka mają też funkcję wyjmowania szczebelków. Takie rozwiązanie jest przydatne, gdy dziecko raczkuje i chcesz, aby mogło bezpiecznie i swobodnie wyjść z łóżeczka bez Twojej pomocy.

Dodatkowe elementy w łóżeczku dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlaka może mieć dodatkowe szuflady, przewijak oraz inne funkcjonalne akcesoria. Warto zastanowić się nad zakupem takiego mebla, ponieważ można w nim przechowywać rzeczy dziecka np. pieluchy, ubranka, smoczki itd. W razie potrzeby szybko możesz sięgnąć po niezbędną rzecz bez konieczności oddalania się od dziecka.

Dodaj komentarz