Masaż na ból głowy – naturalna ulga w bólu

Masaż na ból głowy – naturalna ulga w bólu

Masaż na ból głowy jest jednym z najlepszych naturalnych sposobów leczenia bólu głowy. Badania pokazują, że prawie każdy z nas ma okazjonalne bóle głowy o różnym pochodzeniu i nasileniu. Niezależnie od tego, czy przyczyna problemu jest dziedziczna, środowiskowa czy związana ze stylem życia, szukasz jednej rzeczy – ulgi w bólu. Badania sugerują, że nawet krótki masaż na ból głowy może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Czy masaż na ból głowy jest skuteczny na migrenę?

Migreny to bardzo charakterystyczny rodzaj bólu głowy – ból jest silny, pulsujący i zwykle odczuwany po jednej stronie głowy. Ale migrena to nie tylko ból. Najczęściej temu bólowi towarzyszą nudności, a nawet wymioty, a także nadwrażliwość na światło i dźwięki. Ataki te mogą trwać wiele godzin lub dni i mogą być tak dotkliwe, że osoba chora nie jest w stanie funkcjonować. Migrenowy ból głowy jest w pierwszej dwudziestce listy najbardziej upośledzających schorzeń dotykających ludzi w każdym wieku.

 

Migrena to choroba neurologiczna, którą zwykle leczy się za pomocą farmakologii. Można ją również leczyć za pomocą masażu, który jest obiecującym sposobem radzenia sobie z migreną. W różnych badaniach przeprowadzonych na osobach cierpiących na cykliczne migreny zauważono, że masaż na ból głowy obniżył częstotliwość ataków. Masaż na ból głowy wyraźnie poprawia też jakość snu, zmniejsz niepokój ułatwia radzenie sobie ze stresem.

Naturalna ulga w migrenach i bólach głowy napięciowych

Masaż na ból głowy okazuje się skutecznym środkiem zmniejszającym zarówno przewlekłe migreny, jak i napięciowe bóle głowy. Badania pokazują, że profesjonalny masaż leczniczy może zmniejszyć ból, napięcie, czas trwania, częstotliwość i intensywność bólów głowy. Masaż na ból głowy łagodzi również napięcie mięśni szyi, żuchwy i ramion, a napięcia w tych okolicach mogą również powodować bóle głowy. Badania wykazały, że masaż zmniejsza częstotliwość migren, a nawet zmniejsza ból w trakcie ataku migreny.

 

Dla osób cierpiących na napięciowe bóle głowy masaż może nie tylko im zapobiec, ale także zmniejszyć ich częstotliwość. W zależności od ciężkości i rodzaju migreny, na którą cierpi pacjent, masażysta może stosować rodzaj terapii czaszkowo-krzyżowej, czyli delikatny masaż skoncentrowany na czaszce i skórze głowy.

Masaż na ból głowy – jaką technikę wybrać?

Masaż na ból głowy może być wykonywany bezpośrednio na głowie i szyi w przypadku niektórych rodzajów bólów głowy. Często napięcie mięśni, które powoduje ból głowy, kumuluje się w obrębie szyi, ramion i górnej części pleców. Problem ten dotyczy większości osób pracujących przy biurku, które często skarżą się na bóle głowy oraz bóle górnej części pleców i szyi spowodowane częstym garbieniem się lub pochylaniem. Masaż na ból głowy oraz wszystkich dotkniętych mięśni powinien wyeliminować objawy. Powinien też przywrócić równowagę organizmu, zmniejszając ryzyko przyszłych bólów głowy dzięki utrzymaniu mięśni w dobrej kondycji i promowanie lepszej postawy.

 

Pacjenci z migreną twierdzą, że masaż to niezastąpiona terapia uzupełniająca w przypadku migreny.