Używanie i higienia pędzli do makijażu

Wiele kobiet mylnie sądzi, że wykonywanie makijażu za pomocą pędzli jest zarezerwowane dla profesjonalnych wizażystów. Nie jest to do końca prawda. Rzeczywiście, makijaż wykonany przy użyciu profesjonalnych narzędzi, jakimi bez wątpienia są pędzle, jest bardziej trwały i lepiej się prezentuje. Każda z nas może jednak wykonać go samodzielnie w domu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle i trenować, aby efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Najlepiej zacząć od pędzli marki Hakuro.

Jakie pędzle do makijażu kupić na początek?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów pędzli. Ich ilość może początkowo onieśmielać i powodować dezorientację, zwłaszcza wśród początkujących adeptek sztuki makijażu. Decydując się na zakup pierwszych pędzli do makijażu, warto jest postawić na polską markę Hakuro, której produkty znajdziemy np. tutaj. Pędzle Hakuro charakteryzują się bowiem znakomitą jakością wykonania oraz przystępną ceną, która na pewno nie zrujnuje naszego budżetu. Szczególnie korzystną finansowo opcją będzie ich zamówienie przez Internet, szeroki wybór pędzli do makijażu oferuje m. in. drogeria online Puderek. Dla początkujących dobrym wyborem z pewnością będzie zestaw pędzli Hakuro, dzięki czemu będziemy miały „pod ręką” wszystkie niezbędne pędzle do makijażu zarówno twarzy, jak i oczu. Taki zestaw będzie także doskonały na start i do nauki wykonywania makijażu za pomocą pędzli.

Jak dbać o czystość i higienę pędzli do makijażu?

Aby regularnie używane przez nas pędzle były czyste i higieniczne, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad odnośnie ich czyszczenia. Należy pamiętać, aby pędzle, które wykorzystujemy do nakładania podkładu, korektora, czy pomadki, myć po każdym użyciu. Pozwoli to usunąć z włosia pozostałości kosmetyków oraz zapobiegnie rozwojowi bakterii i drobnoustrojów w ich wnętrzu. Pędzle do makijażu najlepiej jest umyć ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego mydła, dokładnie wypłukać resztki mydliny oraz osuszyć pędzel za pomocą jednorazowego ręcznika. Tak przygotowany pędzel odkładamy to wyschnięcia i po kilku godzinach jest on gotowy do ponownego użycia.

Pędzle służące natomiast do nakładania sypkich kosmetyków kolorowych takich, jak róż, cienie do powiek, czy sypki puder, wystarczy czyścić na mokro co kilka tygodni. Na co dzień powinnyśmy jedynie delikatnie strząsnąć z pędzla pozostałości kosmetyku.

Dodaj komentarz