Migdały – pyszna i zdrowa przekąska

Migdały – pyszna i zdrowa przekąska

Migdały to świetna przekąska dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i dobrym zdrowiu, mimo upływu lat. Świetnie sprawdzają się jako naturalny czynnik anti-aging, który przeciwdziała starzeniu się organizmu – zarówno na zewnątrz, jak i od środka.

Źródło witaminy młodości
Migdały stanowią najcenniejsze źródło witaminy E, określanej jako witamina młodości. Należy ona do grupy silnych antyoksydantów. Przeciwdziała negatywnemu wpływowi wolnych rodników, które odpowiadają za uszkodzenia komórek, co przyspiesza proces starzenia się organizmu.

Migdały mają więc zbawienny wpływ na skórę. Zapewniają ochronę przed przedwcześnie powstającymi zmarszczkami, utratą jędrności skóry oraz osłabieniem mięśni. Stanowią przy tym doskonałą barierę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które uważane są za czynnik wpływający na szybsze starzenie się skóry. Wystarczy 20 migdałów dziennie, by zagwarantować optymalną ochronę słoneczną.

Spożywanie migdałów zapobiega także uszkodzeniom wielu narządów wewnętrznych, nie dopuszczając do rozwoju poważnych chorób degeneracyjnych. Przeciwdziała uszkodzeniom naczyń krwionośnych, wzmacniając i zwiększając ich szczelność, ułatwiając tym samym swobodny przepływ krwi.

Zawartość witaminy E w migdałach przeciwdziała także przedwczesnemu starzeniu się mózgu. Pozwala więc na zachowanie sprawności umysłu, lepszą koncentrację oraz brak problemów z zapamiętywaniem w miarę upływu lat.

Bogactwo witaminy B2
Obecność w migdałach sporej ilości witaminy B2 to opóźnienie procesów starzenia narządu wzroku. Z wiekiem jakość widzenia znacznie się pogarsza, a dzięki garści migdałów można przez długi czas cieszyć się „sokolim wzrokiem”.

Źródło wartościowego białka
Migdały zawierają aż 20% więcej białka w porównaniu z innymi orzechami. Dlatego stanowią znacznie lepsze wsparcie dla mięśni. Wysoka zawartość protein pozwala na intensywniejszą odbudowę mięśni, efektem czego jest ujędrnienie skóry od wewnątrz.

Potężna dawka zdrowych kwasów tłuszczowych
Migdały zawierają sporą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich spożywanie znacznie obniża poziom „złego” cholesterolu (frakcji LDL), co pozwala zapobiec m.in. miażdżycy. Ponadto migdały mają korzystny wpływ na układ krwionośny, zmniejszając ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca.

Choć proces starzenia organizmu jest nieunikniony, można skutecznie go opóźnić zupełnie naturalnie. Wystarczy codzienny jadłospis wzbogacić choćby jedną garścią migdałów. A ponieważ te bakalie są nie tylko smaczne, ale i sprzyjają szczupłej sylwetce, naprawdę warto.