Krostki na plecach – sposoby jak się ich pozbyć

Krostki na plecach – sposoby jak się ich pozbyć

Trądzik pojawia się nie tylko na twarzy, ale również na plecach. Okazuje się to być bardzo poważnym problemem. Mimo to niewiele miejsca poświęca się tej przypadłości. Warto to zmienić, ponieważ wykwity skórne nawet w takim miejscu jak plecy mogą prowadzić do kompleksów. Jak je pokonać? Oto kilka propozycji.

Po pierwsze – poznaj przyczyny

By pokonać trądzik na plecach, w pierwszej kolejności należy poznać jego przyczyny. Bardzo często zdarza się tak, że tego rodzaju wykwity pojawiają się i nie chcą zniknąć na skutek popełnianych przez nas błędów. Głównie dlatego, że koncentrujemy się przede wszystkim na likwidowaniu objawów trądziku, a nie jego przyczyny.

Choć zmiany trądzikowe na plecach pojawiają się na skutek zawirowań hormonalnych, nie tylko hormony odpowiadają za ich powstawanie. Również stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do włosów oraz spłukiwanie ich już po umyciu pleców mogą przyczyniać się do powstawania wykwitów. Niemałe znaczenie ma także nieodpowiednia pielęgnacja skóry na plecach. Warto wziąć pod uwagę to, że skóra na plecach bardzo często się poci. Jeśli nie oczyścimy jej dokładnie, wówczas musimy liczyć się z pojawieniem nieestetycznych wykwitów.

Stosuj odpowiednie kremy na trądzik

Najprostszym sposobem na to, by zlikwidować trądzik na plecach są kremy. Dokładnie te same, które stosowane są przy redukcji wykwitów na twarzy. A to dlatego, że trądzik to trądzik – proces powstawania zmian wygląda dokładnie tak samo. Nie ma więc potrzeby stosować inne specyfiki.

Ważne jest, by takie kremy na trądzik zawierały w swoim składzie substancje antybakteryjne. Istotne znaczenie ma również obecność substancji keratolitycznych.

Chcąc zlikwidować trądzik na plecach, trzeba pamiętać, by stosować takie specyfiki systematycznie. Tylko w ten sposób pozbędziemy się nieestetycznych wykwitów.

Zanurz się w drożdżach

By pokonać trądzik na plecach, warto jest regularnie zażywać drożdżowych kąpieli. Nie od dziś przecież wiadomo, że drożdże stanowią bogactwo witamin i składników mineralnych, które wpływają korzystnie na skórę, regulując między innymi pracę gruczołów łojowych.

Jak przygotować taką kąpiel? Kostkę drożdży należy rozpuścić w 1 litrze wrzącej wody. Tak sporządzony roztwór należy wlać do wanny. Kąpiel powinna trwać ok. 15 minut. Takiej kuracji warto poddać się raz w tygodniu.

Unikaj opalania

Trądzik na plecach bardzo często pojawia się po lecie. Dlaczego? Ano jest to efektem naszego nadmiernego korzystania ze słońca. Gdy się opalamy, by pokonać trądzik, dochodzi do nadmiernego przesuszenia skóry. W efekcie gruczoły łojowe zaczynają pracować na zwiększonych obrotach. Rezultatem tego jest właśnie trądzik na plecach. Jeśli będziemy unikać słońca, zmiany skórne znikną znacznie szybciej.

Dodaj komentarz