Depilacja laserowa – czy to się opłaca?

Jednym z zabiegów kosmetycznych, które cieszą się coraz większą popularnością, jest depilacja laserowa. Pozwala ona na usunięcie włosków za pomocą lasera. Dlaczego kobiety pokochały taki rodzaj depilacji? Z czego wynika jego fenomen? 

Depilacja laserowa – czy to się opłaca?

Największą korzyścią depilacji laserowej jest fakt, że dzięki niej usuniemy włoski z naszego ciała w sposób trwały! Decydując się na zabieg, możemy zatem pożegnać się z woskiem, maszynkami do golenia czy depilatorami. Ważną kwestią jest jednak wybranie odpowiedniego salonu kosmetycznego, który posiada najnowocześniejszy sprzęt, a także wyróżnia się profesjonalnym podejściem do każdego klienta – https://natural-skin.pl/. Na czym polega zabieg depilacji laserowej i czy warto się w nią zainwestować? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak działa laser do depilacji?

Działanie lasera w przypadku depilacji może się wydawać niektórym nieco niezrozumiałe. Na czym więc polega ten proces i dlaczego umożliwia usuwanie włosów na stałe? Wykorzystywane przez salony kosmetyczne lasery do depilacji emitują światło, które dociera do splotu naczyń włosowatych w brodawce włosa, a następnie ją uszkadza. Zapobiega to ponownemu odrastaniu włosów. Światło jest więc “wystrzeliwane” w wybrane obszary ciała, w przypadku których chcemy pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Przez niektórych zabieg ten określany jest jako bolesny, jednak dobre salony kosmetyczne posiadają zapobiegające temu technologie. Najpopularniejszą jest funkcja chłodzenia, która gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Warto jednak wspomnieć, że do całkowitego usunięcia owłosienia potrzebnych jest kilka zabiegów, zwykle minimum 6. 

Korzyści depilacji laserowej 

Depilacja laserowa jest innowacyjnym zabiegiem, który pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia – to zdecydowanie największa zaleta takiego rozwiązania. Tylko z jej pomocą osiągniemy tak wspaniałe rezultaty, ponieważ w przypadku większości dostępnych metod włoski odrastają po kilku dniach. Wybierając depilację laserową, możemy więc zaoszczędzić dużą ilość czasu, który w przyszłości byłby potrzebny na regularne usuwanie włosków wybranym sposobem. 

Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że włosków pozbędziemy się tak naprawdę z dowolnej części ciała – depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i nie musimy obawiać się niepożądanych skutków. Gwarancją zabiegu jest jedwabista gładkość skóry każdego dnia. Dzięki temu możemy poczuć się w pełni komfortowo podczas ciepłych letnich dni, pływania na basenie czy wielu innych momentów, w trakcie których nasza skóra jest wyeksponowana.

Dodaj komentarz