Różne sposoby depilacji

Różne sposoby depilacji

Jak wiadomo sposoby depilacji są różne i wybór odpowiedniej metody z pewnością nie będzie łatwy. W naszym kraju depilacyjny boom jest dosyć świeżym i większość naszych rodziców, a tym bardziej babć nie będzie posiadało zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie. W innych krajach depilacja praktykowana jest jednak już od dobrych kilku wieków, a praktyczne porady jej dotyczące przekazywane są kolejnym pokoleniom. Będzie to miało miejsce między innymi wśród społeczności arabskich, gdzie kobieta posiada wręcz obowiązek usuwania zbędnych włosków. Do najpopularniejszych sposobów na Bliskim Wschodzie właśnie, czy też na terenach Afryki Północnej zaliczana będzie masa cukrowa do depilacji. Metody depilacji przy jej wykorzystaniu będą prostymi, tanimi i jednocześnie skutecznymi, gdzie przez kolejne pokolenia przedstawicielek płci pięknej doprowadzona została ona niemal do perfekcji.

Sam zabieg przeprowadza się przy wykorzystaniu bardzo prostych metod. Odpowiednio przygotowana mieszanka cukru, wody i cytryny, skrystalizowana jest na kamień, który szybko ogrzany zostaje suszarką, dzięki czemu zmienia się w płynny, ale gęsty karmel. Masa takowa ugniatana jest następnie w rękach, co doprowadza do powstania matowego koloru i lepszej konsystencji, która pozwoli na utrzymanie się masy na depilowanych miejscach. Następnie tak przygotowany kosmetyk, czy też specyfik rozprowadzamy po fragmentach skóry, z włosem, gładząc go kilkukrotnie, tak aby włosy lepiej się złapały. Jeśli masa jest odpowiednio przyklejona do skóry można ją bez problemu energicznie zerwać, zgnieść w rękach i ponownie nalepić na kolejny fragment skóry.

Ból w tym przypadku jest o wiele mniejszy, niż gdybyśmy stosowali wosk, czy też plastry do depilacji, a cały proces jest o wiele szybszym. Skóra tak naprawdę unika jakichkolwiek podrażnień. Depilacja taką metodą posiada także wiele innych zalet. Przy jej stosowaniu nie musimy się martwić o problemy wrastających włosków, oprócz tego z każdym kolejnym razem są one coraz łagodniejsze, aż w końcu całkowicie przestają rosnąć.

Dodaj komentarz