Zasady bezpiecznego mycia okien na wysokości

Zasady bezpiecznego mycia okien na wysokości

Zewnętrzne mycie okien znajdujących się na dużej wysokości to wyzwanie, z którym najlepiej radzą sobie osoby nieposiadające lęku wysokości. Istnieją jednak sposoby na to, by takie kompleksowe czyszczenie przeprowadzić bezpiecznie i wygodnie. Jednym z nich jest skorzystanie z usług http://rent-expert.pl/, czyli firmy, która zajmuje się wynajmem podnośników koszowych i nożycowych. Obecnie coraz więcej powstających budynków składa się z dużych przeszkleń, które wymagają regularnego mycia. Jak możemy ułatwić sobie mycie okien znajdujących się na wysokich piętrach? Czy istnieją z góry ustalone zasady, jakimi musimy kierować się podczas czyszczenia szyb?

Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt

Co jest potrzebne do sprawnego mycia okien na dużych wysokościach? Przed wykonaniem takiej pracy musisz zaopatrzyć się w kilka istotnych rzeczy. Najważniejsze jest zorganizowanie bezpiecznego sposobu wejścia na określoną wysokość. W tym celu doskonale sprawdzą się podnośniki koszowe, na których będziesz mógł poczuć się pewnie i bezpiecznie. Zabezpieczona barierkami platforma sprawi, że lęk przed wysokością szybko zniknie i możliwa będzie niczym niezakłócona praca. 

Wykorzystanie platformy umożliwia łatwy dostęp do znajdującego się wysoko okna, dlatego nie jest konieczne wychylanie się, które mogłoby skutkować upadkiem i zagrożeniem zdrowia, a nawet życia. Co więcej, będziesz mieć dużo miejsca na wniesienie ze sobą reszty potrzebnego sprzętu. Wymienić można tutaj oczywiście wiadro z wodą, dobrej jakości płyny czyszczące, ściągaczki oraz ściereczki. Dodatkowo, koniecznie załóż kask, który ochroni Cię w sytuacji nieprzewidzianego wypadku. Możesz również zaopatrzyć się w szelki zabezpieczające z przymocowaną do barierki linką bezpieczeństwa oraz amortyzatorem.

Zapoznaj się z zasadami BHP

Przed przystąpieniem do mycia okien znajdujących się kilka metrów nad ziemią, zawsze należy zapoznać się z zasadami BHP. Pamiętanie o tych regułach może uratować nasze zdrowie lub życia, dlatego nie warto ich lekceważyć. W przypadku większego przedsięwzięcia, w którym weźmie udział większa ilość osób, warto przeprowadzić szkolenie, podczas którego wyjaśnione zostaną wszystkie reguły, jakimi należy się kierować podczas pracy na wysokości. Przykładowo, należy wiedzieć, że takie prace na wysokości mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby, które posiadają aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokości. Mycie okien na wysokości powinno być także bezpośrednio nadzorowane, dlatego warto skorzystać z oferty wynajmu podnośnika wraz z usługą doświadczonego operatora, który zadba o to, by cały proces przebiegł w bezpieczny sposób.

Dodaj komentarz