Różna moc urządzeń

Różna moc urządzeń

Moc, z jaką urządzenie pracuje, to jedna z bardziej istotnych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę zanim dokonany zakupu. Wielofunkcyjne roboty charakteryzują się różnym stopień zaawansowania – istnieją sprzęty, które zastępują nawet do trzydziestu innych! Na rynku dostępne są także mniej skomplikowane urządzenia, które bez trudu spełnią nasze oczekiwania, oczywiście jeśli nie są one zbyt wygórowane.

Czym jest moc urządzenia?

Skupmy się jednak na mocy urządzenia. Jest to bardzo istotny parametr, który bezpośrednio wpływa na wydajność naszego urządzenia. Moc określa możliwość pracy robota kuchennego bez jakichkolwiek przerw. Analogicznie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym dłużej urządzenie może pracować bez konieczności wyłączania go.

Na rynku dostępne są roboty, których moc przyjmuje wartości od 200 W do 1 200 W. Wybierając wieloczynnościowego robota kuchennego powinniśmy określić swoje priorytety. Jeżeli potrzebujemy urządzenia, które posiada funkcję wyrabiania ciasta, jego moc powinna być wyższa. Zdarza się, że będziemy potrzebowali ugnieść twarde ciasto – wtedy urządzenie o słabszej mocy np. 200 W, będzie pracowało przez długi czas na najwyższych obrotach, a w efekcie może nastąpić przegrzanie jego silnika.

Najczęściej spotykane są roboty kuchenne o mocy 500 W – umożliwia ona swobodne ugniatanie, ubijanie, mieszanie, ścieranie i krojenie. W ofercie sprzedażowej znajdują się także wielofunkcyjne roboty kuchenne, dla których nie straszne jest żadne wyzwanie. Takowe sprzęty zazwyczaj mają moc od 1 000 W. Doskonale nadają się do wykonywania skomplikowanych czynności, takich jak między innymi, wspomniane już, ugniatanie ciast, mielenie mięsa, kawy, bądź przypraw, ścieranie czekolady czy sera żółtego.

Moc decydującym kryterium

Przed dokonaniem zakupu warto zorientować się, jakie wartości mocy zapewnią realizację określonych zadań. Jeśli zależy nam na sprzęcie, który bezproblemowo poradzi sobie z lżejszymi pracami, takimi jak miksowanie, bądź mieszanie warzyw i owoców, moc 500 W będzie w zupełności wystarczająca. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym sprzęcie, który poradzi sobie z cięższymi pracami, powinniśmy zainwestować w droższy, lepszy jakościowo. Dzięki temu zyskamy robota kuchennego, który poprzez swoją moc, będzie w sposób wydajny i efektywny realizował powierzone mu zadania. Zyskamy doskonałego pomocnika, który w ciągu kilku krótkich chwil, zrobi to, co nam zajęłoby o wiele więcej czasu.

Dodaj komentarz