Wiosna – czas na relaks

Wiosna – czas na relaks

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o przygotowaniu się do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, powinieneś zacząć od porządków, które przywrócą Twojemu ogrodowi blask.

Kiedy śnieg na dobre się rozpuści, powinieneś zagrabić cały ogród, usuwając z niego liście i martwe części roślin. Później możesz zająć się planowaniem nasadzeń na przyszły rok i zakupem nasion.

Nie zapomnij też o odświeżeniu mebli ogrodowych i ewentualnym dokupieniu niezbędnych akcesoriów. W sezonie wiosennym przydatne okażą się z pewnością plamoodporne obrusy do gastronomii, które będziesz mógł wykorzystać na dworze, a także jednorazowe naczynia i węgiel do grilla.

Jeśli nie zostały Ci po ostatnim sezonie, warto pomyśleć o ich kupnie już teraz, zanim ich ceny podskoczą do góry, zwiastując oficjalne rozpoczęcie sezonu. Jeśli nie należysz do grupy szczęściarzy, którzy mogą pochwalić się własnym ogrodem, nie znaczy to, że możesz zrezygnować z przygotowań do wiosny. Być może masz możliwość zagospodarowania balkonu na mały taras. Wystarczy niewielki stolik i jedno lub dwa krzesła.

Warto zaopatrzyć się też w obrusy do restauracji z obciążnikami, które zabezpieczą obrus przed wiatrem. Inne rozwiązanie to zakup akcesoriów piknikowych, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się spożywaniem posiłków na świeżym powietrzu, nawet jeśli nie dysponujesz własnym ogrodem, balkonem, czy tarasem. W skład takiego zestawu piknikowego powinien wchodzić przede wszystkim duży kosz, który pomieści jedzenie i talerze.

Obrusy, które zabierzesz na piknik, powinny mieć na spodzie nieprzemakalną warstwę, która zabezpieczy je przed wpływem wilgoci. Powinieneś kupić także duży koc, który pomieści wszystkich gości i zastawę.