Czym charakteryzuje się cukrzyca?

Jak twórcy internetowi wpływają na dzieci?

Cukrzyca charakteryzuje się zwiększonym poziomem glukozy we krwi, jaki jest rezultatem niewłaściwego funkcjonowania lub fabrykacji insuliny, wydzielanej przez trzustkę. Można wyróżnić dwa typy tej choroby, na przykład cukrzyca typu 2 , jaka występuje przeważnie, a jej przyczyną staje się uwarunkowane genetycznie zaburzenia emitowania i/ lub funkcjonowania insuliny, albo otyłość. Na składnik genetyczny naturalnie nie mamy wpływu, ale zdołamy wyeliminować ryzyko wystąpienia tego typu choroby z przyczyn cywilizacyjnych.
Jej rozwój następuje stopniowo.

Z początku są to zaburzenia dotyczące insuliny, która bywa wytwarzana przez trzustkę, jednakże jej wydzielanie nie bywa zgodne, mimo to pomiar krwi wykaże glikemię w normie. W przypadku otyłości, jaka powoduje insulinooporność, trzustka po kilku, czy po kilkunastu latach nadmiernej fabrykacji insuliny, wyczerpuje się i zmniejsza liczbę jej produkcji. Choroba ta jest dziedziczna, poprzednio nazywana była cukrzyca starcza, albowiem zapadały na nią osoby zazwyczaj w podeszłym wieku. W ostatnich latach, wiek zachorowalności znacznie się zniżył. Przyczyną tego jest zbyt radykalny powiększenie otyłości wśród młodych osób.

Symptomy cukrzycy to znaczne pragnienie, częste oddawanie moczu, osłabienie, infekcje układu moczowego. Kiedy z kolei schorzenie się w wyższym stopniu rozwinie i w organizmie będzie już brakowało insuliny, nastąpi samoistne wyszczuplenie. Niezwykle znacząca przy tej chorobie staje się dieta, która, jeśli bywa należycie aplikowana, umożliwia prawidłowo działać. Trochę inna jest cukrzyca typu 1. Choroba ta dotyczy zasadniczo dzieci oraz młodzież, a początek zachorowania przypada najczęściej pomiędzy dziesiątym a czternastym rokiem życia i jest wywołana unicestwieniem przez przeciwciała komórek beta trzustki, odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Powód tworzenia tych destrukcyjnych, a produkowanych przez własny organizm, autoprzeciwciał, nie pozostała do tej pory wyjaśniona. Cukrzyca takiego typu nie bywa dziedziczna, ale ludzie zapadające na nią, posiadają predyspozycje genetyczne do chorób autoagresji.

Dodaj komentarz