Suknia do ślubu – używana, czy nowa?

Suknia do ślubu – używana, czy nowa?

Ślub to bez wątpienia najważniejszy dzień w życiu. Każda panna młoda chce tego dnia wyglądać olśniewająco i przykuwać uwagę. To właśnie poszukiwanie tej jedynej sukni ślubnej stanowi najważniejszy punkt przygotowań do tego jednego dnia, który pozostanie w naszej pamięci już na zawsze. Wybór odpowiedniej sukni opiera się nie tylko na panującej modzie, ale przede wszystkim naszym guście.

Używana suknia ślubna vs nowa suknia z salonu

Zakup sukni dla panny młodej oraz garnituru dla pana młodego to jeden z kluczowych elementów przygotowań uroczystości ślubnych oraz weselnych. Niestety, to właśnie kwestia wyboru odpowiedniego ubioru – zwłaszcza sukni – budzi najwięcej emocji i dylematów. Jako panna młoda chcemy wyglądać obłędnie – niemal jak księżniczka z bajki. Z drugiej jednak strony zakup kosztownej sukni ślubnej i perspektywa założenia jej tylko raz, budzi w nas dylemat związany z sensem zakupu nowej i aż tak drogiej sukni. Ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy, ponieważ taka suknia potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Alternatywą jest zakup używanej sukni ślubnej. Z jednej strony nie będzie przecież na niej napisane, że była już używana. Z drugiej strony, chcemy, aby była tylko nasza i niczyja więcej. Zdania na ten temat są zatem podzielone. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że tak naprawdę używana suknia ślubna wcale nie jest gorsza niż ta nowa. Zakupu używanej sukni ślubnej możemy dokonać przez Internet. Na stronie https://www.lento.pl/suknie-slubne.html nie brakuje pięknych modeli. Suknię ślubną możemy kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie ona nam idealnie pasowała (pod względem kroju) wówczas możemy zawieźć ją do krawcowej i poprosić o drobne albo nieco większe modyfikacje. Dzięki temu koszty związane z zakupem sukni ślubnej zostaną ograniczone nawet do kilkuset złotych.

Jak wybrać odpowiednią suknię do ślubu?

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to kwestia dość mocno indywidualna. Każda z nas jest inna, a co za tym idzie mamy bardzo różne gusta. Jak zatem wybrać tę jedyną? Suknię na ślub powinno się wybierać już na pół roku przed weselem. Dzięki temu będziemy miały odpowiednio dużo czasu na ewentualne przymiarki i poprawki krawieckie.

Każda suknia ślubna posiada unikalny krój i fason – i nie bez powodu. Krój potrafi podkreślić i wyeksponować nasze ciało albo ukryć jego mankamenty, które niekoniecznie chcemy pokazywać. Wybór fasonu dopasowanego do naszej sylwetki jest zatem najważniejszy. Dzięki temu odpowiednio dobrana suknia na ślub może nas wyszczuplić.

Dodaj komentarz