Czym są i jak działają feromony?

Czym są i jak działają feromony?

O feromonach słyszał każdy. Tylu ilu jest przeciwników tylu samo zwolenników, a każdy z nich posiada odrębne zdanie na temat tego czy feromony działają czy też nie. działanie feromonów sprawdzane jest regularnie – zarówno w badaniach laboratoryjnych jak i na własną rękę. Co ciekawe wyniki zawsze są inne.

Feromony, czyli co?

Feromony to nic innego jak substancje chemiczne, które wydzielane są przez wszystkie żywe organizmy. Dzięki feromonom możliwa jest komunikacja na podstawie zapachów. Feromony zwykle używane są przez zwierzęta, które w ten sposób rozpoznają partnera na odległość, są szczególnie aktywne w okresie godowym. Gdyby nie feromony zwierzęta nie mogłyby się odnaleźć. Zatem w przyrodzie faktycznie feromony występują i odgrywają dość znaczną rolę.

Zwierzęta mają, a ludzie?

Jeszcze do niedawna sądzono, że feromony u ludzi zaniknęły, z uwagi na średnią ich przydatność. Jednak kilkanaście lat temu (1986), amerykańscy naukowcy dowiedli, że feromony w dalszym ciągu są wytwarzane. Co prawda ich ilości są niewielkie lecz w dalszym ciągu się pojawiają. Dodatkowo, na skutek rozwoju technologicznego można wytworzyć syntetyczne feromony o podobnych właściwościach. Substancje tworzone laboratoryjnie to wytwarzane przez człowieka: androstenol, androsteron i androstenon. Każdy z tych związków ma znaczny wpływ na wybór odpowiedniego partnera. Feromony, podobnie jak w przypadku świata zwierząt poprawiają komunikację międzyludzką oraz wzmacniają wysyłane przez ludzi sygnały. Mogą działać w praktycznie każdej sferze życia, nie tylko w tej intymnej. Feromony przyciągają ludzi i zwiększają zainteresowanie płci przeciwnej. Niektórzy określają ich działanie na podobnych zasadach jak magnes.

Feromony w sklepach

Każdy kto chce sprawdzić czy faktycznie feromony mają pewnego rodzaju „magiczną” moc mogą zamówić sobie niewielki flakonik tego specyfiku w sklepach internetowych. Ceny feromonów uzależnione są od wielkości flakonu, jednak zwykle ich ceny wahają się od 20 zł do 70 – 80 zł.

Kupując feromony należy dokładnie sprawdzić czy wybrany przez nas specyfik przeznaczony jest dla kobiety czy mężczyzn. W końcu inwestując w ten cudowny magnes chcemy przyciągać odpowiednią płeć.

Według producentów, aby feromony zaczęły działać wystarczy kilka kropel za uszami i ewentualnie na szyi. Sami nie poczujemy ich zapachu ponieważ trzeba wiedzieć, że są one raczej bezwonne i działają bardziej na podświadomość.
Jak więc widać zakup feromonów na chwilę obecną nie jest ani trudny ani specjalnie kosztowny dlatego też każdy kto chce sprawdzić czy amerykańscy naukowcy mają rację powinien zaopatrzyć się we flakonik takich perfum i na własnej skórze przekonać się czy mają one tajemną, magnetyczną moc przyciągania.

Dodaj komentarz