Jak dopasować biustonosz do kształtu piersi?

Czy wiesz, że przy wyborze biustonosza nie tylko rozmiar piersi ma znaczenie, ale także ich kształt? Dopasowany biustonosz podkreśla biust i podtrzymuje piersi. To szczególnie ważne w przypadku kobiet z większym biustem, który może obciążać kręgosłup. Jak się zmierzyć i co mówią nam liczby? Zobacz jak dopasować biustonosz do kształtu i rozmiaru piersi. 

Fason biustonosza a kształt piersi 

Piersi nigdy nie są jednakowe. I nie chodzi o ich rozmiar, ale kształt. Jedne są bardziej okrągłe, drugie spiczaste, bliżej lub dalej osadzone. To właśnie do kształtu naszych piersi powinnyśmy dobierać fason biustonosza. Na przykład do szeroko rozstawionych piersi warto dobrać biustonosz, który je delikatnie zbierze i wypchnie do przodu. Taki efekt możesz uzyskać przy pomocy biustonosza typu “plunge”, który zbiera piersi spod pach dzięki szeroko rozstawionym fiszbinom. Biust zostaje przesunięty ku środkowi, przez co lepiej się układa. 

Z kolei wąsko rozstawione piersi dużo lepiej będą wyglądać w biustonoszu, który ma bliski rozstaw miseczek. Jeżeli wybierzemy za szeroki biustonosz, to piersi będą z niego wypadać. W przypadku blisko osadzonych i małych piersi dobrym rozwiązaniem mogą być także materiałowe biustonosze lub braletki, które są niezwykle wygodne. 

Do omówienia zostały nam jeszcze duże biusty, które wymagają więcej uwagi. Obfity biust bardzo często odbija się na stanie kręgosłupa. Źle podtrzymane piersi będą ciążyć i obwisać, a tym samym mogą przyczynić się do bólów pleców. Dlatego bardzo ważne jest dobranie idealnego biustonosza do większych piersi. Jaki powinien być biustonosz dla obfitego biustu? Przede wszystkim dobrze, żeby miał fiszbiny. Po drugie powinien pokrywać większą część biustu, ponieważ wtedy dobrze go podtrzymuje. Jeżeli biust wylewa się z biustonosza, to znaczy, że kupiłaś za mały rozmiar. 

Jak poprawnie zmierzyć wymiary?

Obwód mierzymy tuż pod biustem. Weź miarkę krawiecką i na wydechu ułóż miarkę pod biustem. Pamiętaj, żeby lekko zacisnąć miarkę, ale tak, żebyś mogła swobodnie oddychać. Następnie od wyniku odejmij 5-10 cm. Czyli jeśli wyszło Ci 85 cm, to prawidłowy rozmiar biustonosza będzie między 75 a 80 cm. Warto także wiedzieć, że miara ta powinna odnosić się do biustonosza na najluźniejszym zapięciu. Biustonosz z czasem się lekko rozciąga, zarówno od noszenia, jak i od prania. Wtedy zapinamy go na dalsze sprzączki i nie musimy kupować nowego biustonosza. Jeżeli biustonosz na najluźniejszej sprzączce jest za duży lub za mały, to zmień odpowiednio rozmiar. Wysokiej jakości biustonosze znajdziesz na https://www.wyspabielizny.pl/bielizna-damska/. Co ważniejsze sklep oferuje szeroki wybór, dla każdego kształtu i rozmiaru piersi.

Dodaj komentarz