Zdrowe odżywianie przy ograniczonym budżecie

Zdrowe odżywianie przy ograniczonym budżecie

Kiedy myślisz “zdrowe jedzenie”, wielu ma tendencję do zakładania, że będzie to dość destrukcyjne dla portfela. Jednak, czy soja, orzechy i ryby będą Cię kosztować więcej niż czekolada, hamburgery i frytki?

Przy odrobinie sprytnego know-how, jedzenie zdrowej żywności nie musi być absurdalnie drogie. Oto kilka pomysłów na obniżenie rachunków za jedzenie przy jednoczesnym trzymaniu się zdrowej diety – przydadzą się one niezależnie od tego, czy gotujesz dla siebie, czy dla rodziny.

Schowaj warzywa!

Ważne jest, aby spożywać pięć warzyw dziennie. Prawie wszystkie owoce i warzywa wliczają się do tej piątki, ale nie zawsze łatwo jest przekonać do tego dzieci. Jeśli masz problem z przekonaniem dzieci do jedzenia warzyw, ale chcesz, aby były one składnikiem rodzinnych posiłków, spróbuj przygotować zdrowy posiłek dla dzieci, ukrywając warzywa w daniach z makaronu z sosem pomidorowym.

Kup mrożone lub tanie, świeże warzywa, takie jak marchew, kabaczek i czerwona papryka, dodaj je do sosu pomidorowego i użyj blendera, aby ukryć dowody. Możesz użyć tego podejścia, aby dodać więcej warzyw do rodzinnych posiłków, takich jak lasagne, bolognese i makaronowe wypieki. W ten sposób Ty masz swoje warzywa, a Twoje dzieci ich nie wybierają. Innym miejscem, w którym można ukryć warzywa podczas śniadania lub przekąski, są pikantne muffiny. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując składniki luzem, robiąc dużą porcję i zamrażając te smakołyki. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Ulubione potrawy z fast foodów

Jeśli starasz się stosować zdrowszą dietę w rodzinie i chcesz zaoszczędzić na jedzeniu na wynos, spróbuj zdrowo i tanio przerobić ulubione fast foody dzieci. Na przykład, możesz zrobić tanią partię burgerów z chudego mięsa wołowego, mięsa z indyka lub fasoli, cebuli, jajka i suszonych ziół. Rozciągnij mieszankę dalej, robiąc bułkę tartą z końcówek bochenka chleba i dodając ją do mieszanki na hamburgery. Jeśli kupujesz hurtowo i robisz dużą partię, możesz ponownie wykorzystać mieszankę na hamburgery jako klopsiki w innym daniu.

Rodzinny kubełek kurczaka na wynos może kosztować 10 funtów lub więcej, ale kilogram mrożonych kawałków kurczaka kosztuje ułamek tej kwoty. Dodaj przyprawy i bułkę tartą do kurczaka i piecz w domu, aby stworzyć wiele posiłków za cenę jednego rodzinnego dania na wynos, a przy tym z mniejszą ilością kalorii. Ta sama zasada odnosi się do pizzy: kupowanie spodów do pizzy i dodawanie tanich dodatków może być świetną zabawą – dodaj do nich przecier pomidorowy, ser, szynkę lub grzyby z puszki. Dodatkowo, ponieważ pizza jest robiona na zamówienie i to Ty wybierasz składniki, dzieci mogą cieszyć się pizzą bez konieczności wybierania dodatków.

Dodaj komentarz