Jak mieć lśniące włosy?

Bez wątpienia wszystkie kobiety chciałyby mieć włosy lśniące niczym tafla wody. Matka natura nie jest niestety aż tak szczodra i dlatego tylko część ludzkości na świecie obdarowała tym naturalnym blaskiem. Cała reszta musi radzić sobie sama i wykorzystywać różne nabłyszczające kosmetyki do włosów oraz liczne domowe metody, by osiągnąć to, co się zamierza. Na szczęście niektóre z tych techniki i preparatów swoim działaniem potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagające jednostki. Trzeba je tylko zacząć stosować. A trudne to nie jest.

Piękne i efektowne nabłyszczenie zagwarantuje włosom piwo. Opcjonalnie można je zamienić na zwykłą czarną herbatę, jeżeli nie przepada się za zapachem chmielu, który potrafi niestety osiąść na włosach. Alkoholem należy polewać umyte wcześniej włosy. Koniecznie jest przy tym, by miał on temperaturę pokojową – nie może być ani za ciepły, ani za zimny, dlatego lepiej nie przechowywać go w lodówce czy zamrażarce. Piwo należy też wcześniej odgazować, otwierając je i pozostawiając na kilka godzin lub przelewając do szklanki. Jeżeli chodzi natomiast o metodę wykorzystującą działanie herbaty, jest ona bardzo podobna, bo również polega na wykonywaniu płukanek, tyle że w tym przypadku zostają one stworzone z zaparzonych torebek herbaty. Ten napar też musi ostygnąć. Dzięki temu nie podrażni on skóry głowy.

Oczywiście istnieje też wiele innych domowych metod, które potrafią zadziałać równie świetnie co płukanki przygotowane z piwa bądź herbaty. Kolejny zabieg polega na płukaniu włosów wodą z sokiem z cytryny. Na tę metodę trzeba jednak uważać. Na pewno zagwarantuje ona włosom wyraźny blask, ale przy okazji może je jednak rozjaśnić, więc jeśli ktoś nie chciałby utracić swojego naturalnego kolorytu pasm, nie powinien sięgać po cytrynę. Zamiast niej może użyć zwykłego miodu. To właśnie z niego tworzy się przecież najbardziej odżywcze i wysoko nawilżające kosmetyki do włosów. Kilka łyżek miodu wystarczy rozpuścić w dwóch szklankach ciepłej wody i następnie wmasowywać we włosy po każdym myciu – tak jak maskę do spłukiwania. Miód to doskonały składnik dla urody. Jest on świetnym źródłem substancji nawilżających zarówno dla włosów, jak i dla całej skóry.

A osoby, które chciałyby zapewnić swoim włosom blask i przy okazji delikatnie zmienić ich kolor bądź go pogłębić, koniecznie powinny sięgnąć po naturalną hennę. Bardzo często stosuję się ją jako zwykłą odżywkę do włosów. Henna nigdy nie niszczy pasm, a jedynie wzmacnia je i sprawia, że stają się one gładsze oraz grubsze.

Dodaj komentarz