Domowe SPA, czyli pomysł na weekend z córkami

Wolny weekend to świetna okazja na to, by spędzić z dziećmi nieco więcej czasu niż zwykle. Jeśli w rodzinie jest córka lub nawet kilka, można śmiało zaproponować im wyjątkowy czas relaksu i szeroko pojętej pielęgnacji właśnie w sobotnie popołudnie lub wieczór. Jak zorganizować domowe SPA dla mamy i córek, zależnie od ich wieku?

Maseczki z jednorożcem i kule do kąpieli… stóp

W przypadku najmłodszych dzieci, czyli dziewczynek w wieku przedszkolnym, warto dostosować rodzaje stosowanych kosmetyków do ich skóry. Dobrym pomysłem na początek może być zatem mycie głowy pachnącym szamponem i nałożenie delikatnej maseczki domowej roboty, która nie podrażni wrażliwej skóry dziecka. W przypadku, gdy istnieje taka możliwość, można sięgnąć także po gotowe maski kosmetyczne o zabawnym nadruku, np. jednorożce czy misie, które dodatkowo poprawią humor w trakcie zabiegu pielęgnacyjnego. Małe dziewczynki, które uwielbiają naśladować mamy, bardzo chętnie pozwolą sobie również pomalować paznokcie u dłoni i stóp, warto jednak mieć na uwadze, by zastosowany w tym celu lakier posiadał odpowiednie atesty i był przeznaczony do stosowania przez dzieci. Najlepsze produkty na rynku umożliwiają także zdejmowanie lakieru z płytki paznokcia zamiast jej zmywania silnymi płynami.

SPA w towarzystwie nastolatki, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Mama i nieco starsza córka mogą zorganizować sobie w domu SPA z prawdziwego zdarzenia. Mini sauna urządzona w łazience, maseczki pielęgnacyjne i kosmetyczne na twarz oraz wspomniane malowanie paznokci to tylko nieliczne z tych rzeczy, z których mogą obie śmiało skorzystać. Do całego procesu można wprowadzić także golenie nóg za pomocą odpowiednich środków depilacyjnych, masaż twarzy oraz pierwsze kroki w nauce makijażu. Nastolatka z pewnością będzie zachwycona możliwością zakupienia przed takim weekendem kosmetyków przeznaczonych dla jej wieku i cery, dlatego przed organizacją domowego SPA warto wybrać się wspólnie do drogerii.

Ten wspólny czas to doskonała okazja, by nie tylko poznać tajniki pielęgnacji cery, ale też aby móc porozmawiać ze sobą na ważne tematy lub po prostu nadrobić to, na co w tygodniu nie starczyło już czasu. Nastolatki rzadko same otwierają się przed rodzicem, dlatego takie eventy weekendowe to świetny sposób na zbliżenie się do siebie i poznanie na nowo w zupełnie innych okolicznościach. Kto wie, może okaże się, że wszystko to, co do tej pory wydawało się rodzicom na temat ich dziecka, tak naprawdę dawno przestało już być aktualne?

Dodaj komentarz