Olejek rycynowy – czy rzeczywiście przyspiesza wzrost włosów?

Mimo że olej rycynowy może mieć teraz prawdziwą chwilę “sławy”, w żadnym wypadku nie jest to nowy składnik. Olej rycynowy można znaleźć w prawie każdym jamajskim gospodarstwie domowym – nawet jeśli jest on zepchnięty na tył spiżarni. Choć wielu powtarza tam że olej rycynowy to sekret długich, gęstych włosów, nie wszyscy są o tym przekonani. Dlatego spróbowaliśmy w końcu uzyskać ostateczną odpowiedź: czy używanie oleju rycynowego na porost włosów jest rzeczywiście uzasadnione?

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zapuszczaniu długich, lśniących włosów za pomocą starego jamajskiego środka pielęgnacyjnego.

[h1]Co to jest olej rycynowy?[/h1]
Olej rycynowy to olej roślinny tłoczony z fasoli rycynowej, który istnieje od wieków. Zwykle jest bezbarwny, chociaż prawdopodobnie widzieliście żółte lub czarne wersje na Amazon lub w innych sklepach. Jamajski czarny olej rycynowy jest jedną z bardziej popularnych odmian – ma gęstszą konsystencję, ponieważ jest gotowany z popiołem, co nadaje mu ciepły, palony zapach. Sam olej rycynowy zawiera witaminę E, kwasy tłuszczowe i minerały, mówi lekarz medycyny Hadley King, dermatolog z Nowego Jorku i jest naturalnie zmiękczający, co czyni go idealnym składnikiem wyjątkowo nawilżających odżywek i masek.

[h2]Czy możesz używać olejku rycynowego na porost włosów?[/h2]
Dobra wiadomość: olej rycynowy to niedroga kuracja, jeśli chcesz dodać blasku, wygładzić pasemka i odżywić włosy. Niezbyt dobra wiadomość: chociaż istnieje wiele historii na temat oleju rycynowego i wzrostu włosów, nie ma żadnych badań ani dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że olej rycynowy rzeczywiście przyspiesza porost włosów.

Ale nawet jeśli nie ma konkretnych dowodów na bezpośredni związek między olejem rycynowym a wzrostem włosów, nie traćcie nadziei. Kwas rycynolowy zawarty w oleju rycynowym pomaga zatrzymać wilgoć, jednocześnie promując czystą i zdrową skórę głowy – wszystko to jest niezbędne dla wzrostu włosów. Jeśli więc celem jest bardzo długie i cierpliwe zapuszczenie włosów, nie ma powodu, dla którego nie powinnaś używać oleju rycynowego, aby osiągnąć sukces.

[h3]Jak nakłada się olejek rycynowy na włosy?[/h3]
Nie ma dobrego ani złego sposobu nakładania oleju rycynowego na włosy – niektórzy lubią go pozostawić na noc, podczas gdy inni lubią wmasowywać go w skórę głowy. Najlepsza metoda zależy całkowicie od rodzaju włosów i obaw. Przypominamy, że jamajski czarny olej rycynowy jest grubszy, więc najlepiej sprawdzi się u każdego, kto ma gęste lub szorstkie włosy, podczas gdy zwykły olej rycynowy tłoczony na zimno jest świetny do włosów delikatnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że wzrost włosów nie następuje z dnia na dzień – niezależnie od stosowanych produktów lub zabiegów. Nie ma standardu co do tego, jak często należy używać oleju rycynowego, ale zaleca się jeden lub dwa razy w tygodniu przez co najmniej trzy miesiące, ponieważ zazwyczaj tyle czasu upływa, zanim zobaczysz, jak pojawiają się nowe włosy.

Dodaj komentarz