Perfumy damskie – zapachy uwodzące mężczyzn

Perfumy damskie – zapachy uwodzące mężczyzn

Zapachy zamknięte w nieziemskich flakonikach i niewielkich buteleczkach towarzyszą kobietom od wielu stuleci. Pozwalają na dokładne podkreślenie charakteru, temperamentu i stylu. Niejednokrotnie wyrażają wiele emocji, z którymi przedstawicielki płci pięknej się utożsamiają. Podkreślają zmysłowość, kobiecość i wiele więcej wspaniałych cech, jakie reprezentują kobiety. Jak więc wybrać te najlepsze? Czym kobiety mogą zachwycić mężczyzn w kwestii zapachu?

Perfumy damskie na co dzień

Uwodzenie mężczyzn przez kobiety wcale nie musi odbywać się wyłącznie nocą czy wieczorem. Przedstawicielki płci pięknej śmiało mogą tego dokonywać na co dzień, w blasku słońca. Kwiatowe oraz owocowe zapachy to doskonały sposób na zwrócenie uwagi mężczyzn. Wystarczy zadbać o to, by ich połączenie było tym, czego oczekuje i jedna, i druga strona. Chyba najpopularniejszymi aromatami na całym rynku są te, w których główne akordy grają cytrusy. Ponadto, niezwykle cenionymi są perfumy damskie malinowe, jabłkowe, truskawkowe, porzeczkowe wzbogacone słodyczą czekolady, wanilii czy karmelu.

Perfumy damskie o owocowym czy kwiatowym zapachu bardzo często przywołują myśli o naturze i nietuzinkowej świeżości. Mężczyźni najczęściej doceniają zapachy z nutami kwiatu wiśni, róży, bergamotki czy magnolii. W okresie wiosennym kobiety najchętniej decydują się na perfumy jaśminowe. W ostatnich latach hitem okazują się perfumy damskie z dodatkiem akordów melona, śliwki, czarnej porzeczki czy jeżyny.

Uwodzenie wieczorową porą – jakie perfumy damskie wybrać?

Mężczyźni zgodnie twierdzą, iż najlepszymi, najseksowniejszymi i najmocniej wpływającymi na nich samych perfumami damskimi są te, które w swoim składzie posiadają naturalny akord piżma. Składnik ten pozyskuje się z gruczołów piżmowca syberyjskiego. Cechuje się intensywnym aromatem amoniaku. Jednak tuż po rozpuszczeniu w alkoholu można śmiało wyczuć, że akord ten jest lekko ciepły, trochę słodki i niezwykle „zwierzęcy”. Piżmo jednocześnie jest utrwalaczem zapachu – sprawia, że utrzymuje się on na skórze znacznie dłużej, niż perfumy, w których ono nie występuje.

Uwodzicielskie perfumy damskie z pewnością nie sprawdzą się, jeśli w nutach nie znajdziemy niczego, co mogłoby przełamać osławione piżmo. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się mieszanki owocowo-kwiatowe czy tez nuty korzenne z dodatkiem kardamonu i cynamonu. Warto jednak unikać duszących woni, które skutecznie mogłyby odstraszyć potencjalnego zainteresowanego mężczyznę, aniżeli go zachęcić.