Dieta pudełkowa- sposób na zdrową dięte.

Dieta pudełkowa- sposób na zdrową dięte.

Gotowe dania dostarczane, każdego dnia zyskują coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest coraz więcej ofert z przeróżnymi opcjami, dopasowanymi pod indywidualnych klientów. Powodów do korzystania z diety pudełkowej jest wiele, dobrze zbilansowana dieta, brak czasu na gotowanie, odkrycie nowych smaków.

Zalety diety pudełkowej.

Dieta powoli przestaje kojarzyć się z odchudzaniem, ale ze zdrowymi, zbilansowanymi posiłkami. Początkowo na gotowe dania decydowali się pracownicy korporacji, gdzie na recepcjach dużych firm od rana ustawiały się kolejne zestawy. Jednak oferty przyciągają nie tylko klientów ceniących wygodę. Decydując się na dietę pudełkową, mamy pewność dostarczania organizmowi świeżych produktów, w określonej kaloryczności. Daje możliwość na urozmaicenie diety poprzez rzadko powtarzające się dania. Są świetną opcją dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. Specjalnie dla tych, którzy nie mogą jeść glutenu, laktozy, dla wegetarian czy sportowców. Firmy cateringowe stworzyły wachlarz menu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli za cel stawiamy zrzucenie zbędnych kilogramów, bez podjadania to dieta pudełkowa sprawdzi się świetnie.

Jak zamówić dietę pudełkową?

Wystarczy wybrać rodzaj diety, która nas interesuje. Następnie określamy ilość dni lub tygodni, a nawet miesięcy. Weekendy są często dostępne dla chętnych. Ilość kalorii, adres dostawy oraz płatność online. Strony firm cateringowych są proste i intuicyjne. Często zachęcają do dnia próbnego w atrakcyjnej cenie lub całkowicie za darmo! Opcje są elastyczne, dla bardziej wymagających jest możliwość samodzielnego wyboru całego menu z dostępnych dań np. pięciu- sześciu na dany dzień. Jeśli jest taka potrzeba z łatwością, możemy zmienić adres dostawy lub kaloryczność. Powstaje coraz więcej aplikacji, które oprócz klasycznych opcji wyboru, zawierają dodatkowe materiały na temat zdrowego stylu życia. Porad udzielają również dietetycy.

Za zdrowie i wygodę należy zapłacić. Ceny diet są różne, wahają się od 30 zł, a górna granica podchodzi pod 200 zł za dzień. Warto próbować, korzystać z promocyjnych dań. Szukać kodów zniżkowych w social mediach. Przede wszystkim jednak warto przeliczyć średnie wydatki na jedzenie w ciągu tygodnia. Wliczyć wszystko co planowane i nieplanowane. Posiłek zamówiony w fast food często kosztuje tyle samo co jeden dzień diety! Być może opcja diety pudełkowej wyniesie nieco więcej niż klasyczne produkty. Pytanie jednak jak bardzo należy oszczędzać na własnym zdrowiu.