3 powody, dlaczego warto inwestować w automat do bramy

3 powody, dlaczego warto inwestować w automat do bramy

Każdy, kto choć raz stoczył walkę z bramą wjazdową, wie, jak bywa ona nierówna. Wszak ciężka, nieustępliwa brama bywa nieraz nie do sforsowania. Konsekwencje tego bywają bardzo przykre: spóźnienie w pracy, niemożność odebrania dziecka ze szkoły, zrobienia zakupów itd. Wiele osób zastanawia się czy rozwiązaniem takiego problemu byłby automat do bramy. Podpowiadamy, jakie są korzyści płynące z wyposażenia bramy w napęd! Zachęcamy do lektury!

Bezpieczeństwo

Kwestię bezpieczeństwa w przypadku automatu do bramy należy rozpatrywać dwojako. Po pierwsze inteligentne rozwiązania do bram, oferowane przez firmy, takie jak Somfy zapewniają bezpieczeństwo czworonogom i maluchom, które w ferworze zabawy mogą znaleźć się w okolicach bramy. Brama z napędem zatrzymuje się automatycznie zawsze wtedy, gdy wykryje przeszkodę, zapobiegając wypadkom. Automat do bramy chroni również lakier samochodu, wszak nie ma mowy, że brama zatrzaśnie się bądź zacznie zamykać, jeśli auto nie znajduje się w odpowiedniej odległości. Po drugie, bramy z napędem zapewniają trudną do sforsowania przeszkodę. To Ty i tylko Ty decydujesz, kogo wpuścić na teren własnej posesji. Zabezpieczasz tym samym mienie oraz chronisz swoich bliskich.

Oszczędność czasu

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób napędy do bram przesuwnych lub napędy do bram skrzydłowych miałby pomóc w zaoszczędzeniu czasu, to wystarczy zwizualizować sobie pewną sytuację. Wyobraź sobie, że dostałeś pilny telefon, aby niezwłocznie pojawić się w pracy. Masz dosłownie kilka minut na to, by dostać się do swojej firmy. W przypadku tradycyjnej bramy czeka Cię: samodzielne otwieranie bramy, wyjechanie autem za bramę, wyjście z samochodu, samodzielne zamknięcie bramy. To wszystko pochłania cenny czas. W przypadku automatu do bram wykonywanie tych czynności nie jest konieczne. Wystarczy jedno kliknięcie lub komenda głosowa, by brama uchyliła się, umożliwiając wyjazd, a następnie automatycznie zamknęła. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, szczególnie gdy kilkukrotnie w ciągu dnia opuszczamy posesję. Każdorazowe, własnoręczne otwieranie i zamykanie bramy zajmuje przynajmniej kilka minut, także uniknięcie tego pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który można poświęcić na zdecydowanie bardziej przyjemne rzeczy!

Wygoda

Poczucie komfortu to jedna z największych zalet automatu do bramy. Napędy do bram przesuwnych lub napędy do bram skrzydłowych docenimy nie tylko wtedy, gdy będziemy zmęczeni wracali z pracy. Docenimy je również wówczas, gdy na dworze będzie panowała naprawdę niesprzyjająca aura: siarczysty mróz, przejmujące zimno, rzęsisty deszcz. Takie warunki nie zachęcają do opuszczania ciepłego wnętrza pojazdu. Dzięki automatowi do bram już nie musimy wychodzić ze strefy komfortu. Wystarczy jedno naciśnięcie pilota, by otworzyć i zamknąć bramę bez
wysiłku. Kolejną kwestią wpływającą na podwyższenie komfortu życia jest to, że nie musisz już za każdym razem wychodzić i otwierać bramy, gdy z wizytą pojawiają się goście, rodzina, przyjaciele. Masz możliwość kontrolowania tego, kogo wpuszczasz na swoją posesję, a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu!

Jak widać, zainwestowanie w automat do bramy to naprawdę dobry pomysł. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy spory komfort, poczucie bezpieczeństwa i oszczędność czasu, a ten jak wiadomo, jest bezcenny!