Jakie powinny być idealne serwetki?

Jakie powinny być idealne serwetki?

Zarówno podczas bardziej kameralnych okazji, jak i w restauracjach czy podczas ważniejszych przyjęć (imprez urodzinowych, komunii, rocznicy ślubu i nie tylko), elementem, który obowiązkowo musi znaleźć się na stole, są oczywiście serwetki. To element dość niepozorny, do którego nie przywiązujemy świadomie zbyt dużej uwagi, ale podświadomie zauważamy różne jego aspekty.

Jeśli jesteśmy organizatorami jakiegoś wydarzenia, możemy się zastanawiać: na co zwracać uwagę przy ich doborze? Jakie powinny być, aby dobrze się sprawdziły? Wskazówki w tym zakresie znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Materiał ma znaczenie

Zwróć koniecznie uwagę na materiał, z jakiego wykonane są serwetki, w tym przede wszystkim na jego grubość i jakość. Cienkie serwetki, stworzone z nieprzyjemnego w dotyku i łatwo rozdzierającego się materiału to standard w przypadku produktów z bardzo niskiej półki cenowej.

Różnica w cenie między nimi a produktami wysokiej jakości nie jest bardzo duża, więc zdecydowanie nie warto w tym zakresie oszczędzać. Kiepska jakość tych elementów dekoracyjnych (i również użytkowych, ponieważ należy pamiętać, że wykorzystuje się je nie tylko do dekoracji) może zostać zauważona i negatywnie oceniona, jeśli nie świadomie, to podświadomie, jak już wspomniano na początku.

Eleganckie, miłe w dotyku i wytrzymałe serwetki są kluczowe szczególnie, jeśli mowa o ważniejszych wydarzeniach, podczas których chcemy zrobić szczególnie dobre wrażenie na naszych gościach. Warto jednak zawsze mieć je pod ręką do wykorzystania nawet przy pomniejszych okazjach, takich jak niedzielny obiad, aby umilić sobie posiłek niskim kosztem.

Stawiaj na kreatywność

Wysokiej jakości serwetki występują w wielu wariantach kolorystycznych. Jeśli poszukujemy serwetek dla firmy, warto, aby kolor ten był zbliżony do koloru, który dominuje w naszym logo, na stronie internetowej czy w innych elementach identyfikacji wizualnej marki. Jest także możliwość nadrukowania na serwetkę własnego wzoru, na przykład właśnie logo firmy lub jego nazwy, ale też dowolnej innej grafiki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować serwetkę do okazji, na przykład zamieszczając na niej elementy związane z daną porą roku czy świętem, które celebrujemy. Kreatywność zdecydowanie popłaca, aczkolwiek oczywiście w niektórych sytuacjach odpowiednie będą jedynie prostsze wzory. Tak czy inaczej, warto zlecić przygotowanie takiej grafiki profesjonaliście, aby jej jakość była odpowiednio wysoka, aby całość prezentowała się bardzo elegancko i robiła pozytywne wrażenie na gościach.