Jak zaaranżować loftową łazienkę?

Jak zaaranżować loftową łazienkę?

Jednym z gorętszych trendów w aranżacji łazienek jest styl loftowy. Można śmiało powiedzieć, że tego typu aranżację cieszą się obecnie największą popularnością, a elementy loftowego wystroju wprowadzane są przez wielu producentów z branży sanitarnej. Jeśli zastanawiasz się czy styl loftowy można wprowadzić do każdego łazienkowego wnętrza, oraz tak naprawdę czym się on charakteryzuje – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

 

Styl loftowy w aranżacji wnętrz

Styl loftowy cieszy się obecnie ogromną popularnością! Tak naprawdę stylistyka ta znana jest od wielu lat, jednak dopiero od kilku sezonów tak chętnie przenoszona jest do współczesnych aranżacji. Styl wywodzi się z Nowego Jorku, z kręgów artystycznych. Artyści wtedy mieszkali często w opuszczonych fabrykach, w surowych wnętrzach. Z tego względu przenosząc tę stylistykę nie ma zbyt wielkiego pola dla wyobraźni. Zasady aranżacyjne są dosyć sztywne.

W tego typu aranżacjach powinien pojawić się surowy beton, czerwone cegły, stare drewno i miedziane rury. Taka szaro – czarna kolorystyka jest przewodnia, pojawiają się jednak akcenty czerwieni, w postaci cegieł czy miedziane rury. Oczywiście aranżując takie wnętrza nie chodzi o to, by ściany skuć do cegieł czy betonu, ale by użyć materiałów, które je imitują, Współczesne wnętrza w stylu loft są komfortowe, funkcjonalne i ciekawe pod względem estetycznym.

aranżacja łazienki

Łazienka w stylu loft – charakterystyka

W łazienkach w stylu loft niezwykle ważna jest kolorystyka. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia są płytki. Najkorzystniej jest wybrać takie, które imitują beton. Obecnie wybór ich jest naprawdę duży. Płytki te dostępne są w różnych odcieniach szarości, od bardzo jasnej, do praktycznie czarnej. Warto jest też jedną ze ścian wykończyć płytkami, które wyglądają jak stare czerwone cegły.

Nie ma najmniejszego problemu, by obecnie je dostać. Najkorzystniej w takich wnętrzach wyglądają proste czarne dodatki, świetnie sprawdzą się lustra okrągłe na czarnych paskach. Ważnym elementem jest armatura. Czołowi producenci jej posiadają baterie, które wyglądają na stare, chociaż tak naprawdę są modelami nowoczesnymi i posiadającymi szereg innowacyjnych technologii. Dobrze prezentują się baterie miedziane, czy takie ze stali szczotkowanej. W nowoczesnych aranżacjach dba się o to, by na przykład syfony były widoczne. Powinno się je wybrać w kolorach baterii, te dwa elementy powinny do siebie pasować, powinny z sobą korespondować.

Ważnym elementem loftowej łazienki jest oświetlenie. W takich wnętrzach możemy pozwolić sobie, by na suficie znalazła się goła żarówka, która z pewnością “nie przejdzie” nigdzie indziej. Żarówka jednak może być lekko dekoracyjna, na rynku sporym zainteresowaniem cieszą się specjalne duże żarówki. Można zdecydować się też na lampę, która wygląda jak właśnie goła żarówka na grubym sznurze, może być to też karnisz wykonany z czarnego drutu w geometrycznych kształtach. Zamiast typowej szafki pod umywalkę z kolei korzystnie jest postawić na czarną metalową konsole.