Najciekawsze atrakcje na wyspie Bali

Najciekawsze atrakcje na wyspie Bali

Bali – atrakcje

Bali to jedna z bardziej rozpoznawalnych wysp Indonezji, która uznawana jest jednocześnie za rajską wyspę. Wizyta na Bali może okazać się niezapomnianym przeżyciem a zauroczyć się w niej można już od pierwszego wejrzenia. Zobacz, czym ta wyspa zachwyca co roku tysiące turystów i jakie atrakcje warto na niej zobaczyć.

Świątynie i pałace wodne

Na Bali https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali/ znajduje się tysiące świątyń i kapliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat całego tego miejsca. Na wyspie główną religią jest hinduizm i to właśnie bogom tej religii poświęcone są budowle. Większość z nich wygląda podobnie i ciężko dostrzec między nimi jakiekolwiek różnice jednak jest kilka, które koniecznie musisz zobaczyć, będąc na Bali. Jedną z nich jest Pura Besakih znana też jako świątynia matka. Znajduje się na zboczu góry Agung na wysokości 1000 m.n.p.m. Przez setki lat była stale rozbudowywana i obecnie liczy prawie 30 świątyń i kilkaset sanktuariów.

Tarasy ryżowe

Tarasy ryżowe Jatiluwih to jedne z najpiękniejszych tarasów na Bali. Znajdują się w miejscowości o tej samej nazwie w południowej części wyspy. Możesz tam podziwiać tradycję związaną z uprawą ryżu i przesądami. Bilet wstępu kosztuje ok. 10 zł i pozwala na spacerowanie wyznaczonymi szlakami i podziwianie piękna tego miejsca.

Zachód słońca w Kucie

Kuta to główny kurort Bali, w którym można wypocząć i spróbować swoich sił w surfingu. Jest to idealne miejsce na relaks na plaży, ponieważ znajdują się tam piękne szerokie plaże. Pod wieczór można tam podziwiać jedno z najpiękniejszych zjawisk. Mianowicie chodzi o wyjątkowy zachód słońca, który potrafi wręcz zaprzeć dech w piersiach. Piaszczysta plaża i przejrzysta woda tworzą wraz z zachodzącym słońcem niezwykłe wydarzenie, którego nie możesz przegapić.

Pura Tirta Empul

Czyli Świątynia Świętej Wody, która powstała w X wieku i otaczają ją gorące źródła, które według wierzeń mają uzdrawiającą moc. Schodzą się tam pielgrzymi z całej wyspy, aby odbyć rytualną kąpiel i jednocześnie oczyścić swoje ciało i duszę. Rytuał oczyszczania możesz odbyć bez względu na to, jaką religię wyznajesz. Będzie to z pewnością niezwykłe wydarzenie, które zapadnie Ci w pamięć.

Festiwal latawców

Na przełomie lipca i sierpnia w miejscowości Sanur odbywa się słynny na Bali barwny festiwal latawców. Bierze w nim udział tysiąc wiosek, które nawzajem ze sobą rywalizują. Puszczanie latawców to jedna z popularniejszych rozrywek na Bali, w okresie festiwalu można podziwiać na niebie setki rozmaitych latawców, które przybierają różne kształty i rozmiary.

Pływanie z żółwiami

Będąc na Bali, możesz poczuć się jak w filmie, w którym główny bohater odbywa podwodną podróż w towarzystwie wodnych zwierząt i żółwi. Będąc na wysepkach Gili, masz okazję doświadczyć tego niezwykłego wydarzenia. Żółwie możesz zobaczyć podczas nurkowania z rurką lub przy Plaży Żółwi, która znajduje się na południowo-wschodnim krańcu wysepki.
Bali jest różnorodne pod względem przyrody, jak i atrakcji, z których możemy skorzystać. Podczas pobytu tam każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.