Jakie są najlepsze narzędzia do detailingu?

Jakie są najlepsze narzędzia do detailingu?

Detailing jest w najprostszym możliwym ujęciu procesem, który będzie wymagał zastosowana m.in. chemii samochodowej czy różnorodnych preparatów. W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć, by uzyskać najlepsze możliwe rezultaty?

Myjka ciśnieniowa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że myjka ciśnieniowa jest pewnego rodzaju must-have każdego detailera. Umożliwia ona bowiem doczyścić nawet największe zabrudzenia karoserii. Z kolei dzięki pianownicy możliwe będzie optymalne rozprowadzenie poszczególnych preparatów po powierzchni karoserii. Warto zaznaczyć, że za pomocą właściwie sprężonego strumienia wody można będzie dotrzeć w zakamarki karoserii, a następnie wytłoczyć brud, który w nich zalega. 

Pędzle i szczotki detailingowe

Szczotki i pędzle są produktami pozwalającymi na uzyskanie najlepszych możliwych rezultatów w trakcie oczyszczania samochodów. Osoba wykonująca pracę będzie mogła doczyścić kratki nawiewu, śruby felg czy rozprowadzić chemię po elementach o złożonych strukturach. Natomiast szczotki umożliwią szczegółowo doczyścić opony, tapicerkę czy wnętrza nadkoli. Godny uwagi jest fakt, że odpowiednio wyprofilowane szczotki do felg mogą nie tylko pomóc szybko dostać się do głębokich bębnów felgi, ale również właściwie je oczyścić. 

Wiadra z separatorami

Należy mieć świadomość, że technika mycia pojazdu na dwa wiadra to kluczowe działanie, którego celem jest oczyszczenie danego samochodu przy zminimalizowaniu ewentualnego ryzyka uszkodzenia lakieru. Rekomendowane jest zaopatrzenie się dodatkowo w rękawice do mycia samochodu i gąbkę. Wspomniana gąbka powinna być namaczana w wodzie z szamponem, a także regularnie płukana z zanieczyszczeń w wiadrach, które będą wyposażone w separatory. W najprostszym możliwym ujęciu będą one blokowały unoszenie się zabrudzeń. 

Odkurzacz

Odkurzacz, jak wiadomo służy do odsysania różnych zanieczyszczeń z powierzchni elementów, które znajdują się wewnątrz pojazdu. Osobom, które są zainteresowane oczyszczeniem wnętrza danego samochodu rekomendowane zaopatrzenie się w właściwe końcówki, które będą pozwalały na wybicie zabrudzeń z powierzchni dywaników. Na rynku dostępne są także końcówki, dzięki którym możliwe będzie dotarcie do najbardziej odległych zakątków tapicerki. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem przy wyborze tego rodzaju produktów będzie wzięcie pod uwagę optymalne rozmiary urządzenia, a także dużą siłę ssącą. 

Oświetlenie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednie oświetlenie jest podstawą do pracy z omawianym lakierem samochodowym. Warto postawić na lampy ledowe umożliwiające powierzchniowe i punktowe doświetlenie zarówno wnętrza samochodu, jak i karoserii. W ten sposób można będzie osiągnąć najlepszy rezultat końcowy.