Budowa domu a zakup dobrych, bezpiecznych okien

Budowa domu a zakup dobrych, bezpiecznych okien

Budowa domu to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów w życiu. Z jednej strony realizujemy marzenie. Z drugiej mierzymy się z licznymi problemami, czy dylematami związanymi m.in. z wyborem odpowiedniej ekipy budowlanej, rodzajem użytych materiałów, czy rozwiązań architektonicznych. Każdy element domu jest równie ważny, ponieważ od jakości poszczególnych komponentów zależy trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Dziś jednak zajmiemy się oknami.

Wyjątkowe okna dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Wydawać by się mogło, że wybór nowych okien do domu lub mieszkania to sprawa bardzo prosta. Nic bardziej mylnego! Firmy działające na rynku oferują różne okna, które różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale przede wszystkim grubością szyby, rodzajem użytego materiału, a coraz częściej także kształtem i wielkością.

Od jakości wybranego okna zależy późniejszy komfort życia w domu. Warto zatem zwracać uwagę również na inne parametry, które wpłyną na bezpieczeństwo i wygodę życia w Twojej nieruchomości przez długie lata.

Wybór odpowiedniego rodzaju okien – na co zwracać uwagę?

Przed kupieniem okien do domu, warto dokładnie zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. W pierwszej kolejności dobrze jest zwracać uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonywane są okna. Równie ważna jest grubość szyby, czy dopasowanie do stylu domu oraz jego wnętrza.

Najpopularniejsze są okna wykonane z drewna oraz PVC. Co prawda parametry obydwu materiałów są dość zbliżone, jednak nie da się ukryć, że to właśnie drewno jest ponadczasowym materiałem. Znaczenie ma  gatunek użytego drewna. Za najwdzięczniejsze uznaje się drewno pochodzące z sosen, dębu czy meranti. Ich trwałość i wyjątkowe właściwości pozwalają na tworzenie nieodkształcających się okien, które potrafią zachwycać eleganckim wyglądem i nietypowymi kształtami (trójkąt, trapez, koło).

Dobrą alternatywą dla drewnianych okien są te wykonane z aluminium, pasywne, czy w stylu skandynawskim, które znajdziesz na domarchitekta.pl/produkty/okna/okna-sokolka/. Wszystkie okna od firmy Sokółka są bardzo wytrzymałe, a przy tym do ich produkcji stosuje się proekologiczne rozwiązania, które nie wykorzystują plastiku.

Jakie cechy powinno spełniać dobre, współczesne okno?

Współczesne okna zachwycają nie tylko nowoczesnym designem, ale również nietypowymi kształtami, czy gabarytami. W przeciwieństwie do okien wytwarzanych kilkadziesiąt lat temu, te współczesne są dużo trwalsze i bezpieczniejsze.

Idealne okno do Twojego domu powinno również wpływać na energooszczędność budynku, która w ostatnim czasie ma szczególne znaczenie. Dobre, szczelne okno zmniejszy zużycie energii i wpłynie tym samym na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Znaczenie ma tu również grubość szyby – idealnie będzie, jeżeli będzie cechowała się wysoki stopniem nieprzepuszczalności promieni UV. I właśnie takie okna dostaniesz na domarchitekta.pl.