Gastrolog Wrocław – kiedy należy zapisać się do specjalisty i jak przebiega wizyta?

Gastrolog Wrocław – kiedy należy zapisać się do specjalisty i jak przebiega wizyta?

Częste bóle brzucha niedającej się określić przyczyny, nudności, problemy trawienne czy przewlekłe zmęczenie to tylko niektóre z powodów konieczności umówienia wizyty u gastrologa. Wrocław może korzystać z nowoczesnych metod diagnostycznych. Sprawdź, kiedy należy udać się do specjalisty i na co warto się przygotować w gabinecie.

Gastrolog Wrocław – popularne objawy, które powinny skłonić do wizyty

Zaburzenia związane z układem pokarmowym to dolegliwości, którymi zajmuje się gastroenterolog, nazywany również gastrologiem. Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na profesjonalne metody diagnostyczne, możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technicznie aparatury.

Wczesne wykrycie chorób czy nieprawidłowości w budowie anatomicznej elementów górnego przewodu pokarmowego daje szansę na bardziej skuteczną kurację. Dlatego warto poznać objawy, jakie często wiążą się z zaburzeniami gastrycznymi, są to m.in.:

  • częste wzdęcia,
  • uporczywa zgaga,
  • nudności lub wymioty,
  • powracające bóle brzucha,
  • problemy z przełykaniem, achalazja,
  • nietrzymanie stolca,
  • zaparcia bądź biegunki,
  • nieświeży oddech.

Gastrolog Wrocław – jak przygotować się do wizyty?

Pierwszym etapem wizyty u specjalisty jest zebranie wywiadu medycznego. Lekarz zapyta o dietę, styl życia, stosowanie używek, choroby występujące w najbliższej rodzinie, a także choroby towarzyszące pacjentowi oraz przyjmowane przez niego leki i suplementy diety.

Kolejnym krokiem będzie badanie fizykalne, które obejmuje osłuchanie, badanie palpacyjne, a także opukiwanie jamy brzusznej lub innych miejsc zmienionych chorobowo, bądź wspomnianych przez pacjenta jako bolesne. Ostatnim etapem jest dalsza diagnostyka na aparaturze medycznej, oparta o informacje uzyskane wcześniej.

Dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik – doświadczony gastrolog Wrocław

Problemy gastryczne często związane są z ubogą dietą, opartą na żywności wysoko przetworzonej i tłustej, a także brakiem odpowiedniej, codziennej dawki ruchu. Pacjentom często towarzyszy zatem otyłość lub nadwaga, dlatego warto wybrać się do specjalisty, który poza leczeniem chorób wewnętrznych, specjalizuje się w dietetyce.

Wymagania te spełnia dr hab. n. med. Dorota Waśko-Czopnik, wykwalifikowana gastrolog z Wrocławia. Pacjenci, zapisujący się na wizytę, mogą liczyć na diagnostykę przeprowadzoną przy pomocy nowoczesnej aparatury medycznej oraz na empatyczne, miłe usposobienie lekarza. Wyżej opisane dolegliwości to problemy, z którymi się zmagasz? Już dziś zapisz się na konsultacje i zadbaj o swoje dobre samopoczucie na co dzień.