Jak zostać dobrą manicurzystką?

Jak zostać dobrą manicurzystką?

W ciągu ostatnich lat salony piękności przeżywają prawdziwe oblężenie. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o fryzjerów, ale także o kosmetyczki, a już zwłaszcza manicurzystki. Zawody te stały się zatem dość opłacalne – zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się pójść na swoje.

Zanim jednak otworzysz swój własny salon piękności, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rozwoju, wyborze odpowiednich produktów, jak i również sposobie, w jaki przyciągniesz klientów.

Od czego zatem należy zacząć? Jak zostać profesjonalną manicurzystką? Na jakich produktach najlepiej jest pracować? Odpowiedzi na te pytania i nie tylko znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Od czego rozpocząć karierę manicurzystki?

Aby zostać profesjonalną stylistką paznokci, wcale nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia. Oczywiście, jeśli bardzo Ci na tym zależy, to możesz to zrobić. Bądź jednak świadoma tego, że największą wartość w tym zawodzie mają szkolenia, zdobyte certyfikaty oraz Twoje umiejętności. Jeśli więc manicure szczególnie Cię interesuje – to rozważ, czy nie warto poświęcić się tej pasji.

Pracę jako manicurzystka najlepiej jest rozpocząć od wykonywania wszelkiego rodzaju manicure na rodzinie i znajomych. Zaoferuj im pewnego rodzaju wymianę. Oni odegrają rolę pierwszych klientów, na których będziesz doskonalić umiejętności, a Ty wykonasz im za darmo usługę. Nie poprzestawaj jednak na ćwiczeniach w domu! Aktywnie poszukuj wszelkiego rodzaju kursów i szkoleń na różne rodzaje manicure’u, dzięki któremu będziesz poszerzać kompetencje. Gdy już będziesz bardzo dobrze sobie radzić warto pomyśleć o zatrudnieniu się w salonie kosmetycznym, w którym zdobędziesz cenne obycie z klientem oraz nauczysz się innych równie przydatnych rzeczy.

Z czasem możesz zacząć dorabiać sobie prywatnie i za zaoszczędzone pieniądze zakupić profesjonalny sprzęt, którym będziesz wykonywać manicure w domu dla chętnych. Otworzysz własną działalność, dzięki której będziesz rozwijała obraną ścieżkę kariery zawodowej.

Nie samym sprzętem manicurzystka zyska popularność!

Oprócz profesjonalnego sprzętu powinnaś także pamiętać o doskonałej jakości i trwałości produktów. Hybrydowe lakiery Indigo i nie tylko sprawdzą się w tej kwestii znakomicie. Zapewniają one rewelacyjną przyczepność, a ich wyróżnikiem jest brak tzw. odprysków. Lakiery zachowują idealny stan aż od 6. tygodni, dlatego naszym zdaniem warto pracować właśnie na nich.

Pamiętaj, że nawet najlepiej wykonany manicure bez odpowiedniej jakości produktu nie przyciągnie do Ciebie klientek. Postaw zatem na doskonałe lakiery, które przyczynią się do Twojego sukcesu!

Dodaj komentarz