Jak wybrać obrączki ślubne? 

Obrączki są symbolem trwałości związku, jakim jest małżeństwo. Za nimi stoi także potwierdzenie miłości oraz obietnica wierności. Rola obrączek jest więc bardzo ważna, z tego względu tak samo istotny staje się ich wygląd. Ponadto obrączki będą z nami na palcu już do końca życia. Przygotowania do ślubu obejmuje więc także poszukiwanie idealnych obrączek. Jak wybrać obrączki ślubne? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę. 

Obrączki ślubne – złote czy srebrne? 

Choć obrączki ślubne raczej kojarzą się nam ze złotem, to coraz popularniejszym wyborem jest także srebro. Który z tych metali szlachetnych wybrać? Tak naprawdę jest to kwestia gustu. Jeśli nie jesteś w stanie wybrać między jednym a drugim, to zawsze możesz postawić na obrączki łączone. Urzekające propozycje znajdziesz na http://diamentobraczki.pl/. Warto jednak znać pewne mity zarówno o złocie, jak i srebrze. 

Jednym z nich jest to, że im wyższa próba złota, tym obrączka będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Niestety jest to mit. Złoto w czystej postaci jest podatnym na różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego względu do produkcji biżuterii stosuje się jego stopy, natomiast próba złota określa ilość czystego w nim metalu szlachetnego. Przemysł jubilerski najczęściej stosuje złoto o próbie 585. Jest to optymalne połączenie jakości i barwy. Jeśli więc marzą Ci się złote obrączki, to już wiesz, czego szukać. 

Młode pary jednak coraz częściej stawiają na srebro, lub obrączki mieszane. Skąd taki wybór? Najczęściej ze względu na neutralność koloru. Srebro pasuje niemal do wszystkiego. Zbliżonym wyborem do srebra jest platyna. Ten materiał szlachetny jest wyjątkowo trwały, co jednak przekłada się także na jego cenę. 

Jak dobrać rozmiar obrączki? 

Kiedy już zdecydujemy się, z jakiego materiału chcemy, żeby była wykonana nasza obrączka, to możemy przejść do kwestii rozmiaru. Wbrew pozorom nie zawsze idealnie dopasowana obrączka jest najlepsza. Należy pamiętać, że palce potrafią puchnąć (na przykład latem, podczas wysokich temperatur), a z wiekiem ich rozmiar się zwiększa. Dlatego wybierając obrączkę, postaw na minimalnie większych rozmiar. Jeśli masz taką możliwość, to obrączki warto przymierzyć. Zbyt dużo luzu też nie jest dobrym rozwiązaniem. W końcu nie chcemy naszego symbolu miłości zgubić. 

Idealny rozmiar obrączki, to taki, w którym pierścionek możemy bez problemu założyć, za to czujemy lekki opór przy ściąganiu w okolicy kostki. Jest to najszersza część palca i na niej obrączka może się lekko blokować. Najważniejsze, żeby nie uciskała nas już w miejscu docelowym. W innym przypadku możemy nabawić się problemów z krążeniem. 

Dodaj komentarz