Po czym rozpoznać dobry materiał na ubranie?

Po czym rozpoznać dobry materiał na ubranie?

Wybierając materiał na sukienkę czy bluzkę masz spory wybór, dlatego warto poznać cechy indywidualne dzianin oraz tkanin i dopiero wtedy podejmować decyzje. Hurtownia dzianin to miejsce, w którym znajdziesz materiały naturalne, syntetyczne oraz sztuczne.

Jakie możesz wybrać materiały?

Hurtownia dzianin to miejsce, w którym znajdziesz różnorodne materiały. Materiały sztuczne, do których zaliczamy na przykład wiskozę, powstają przy pomocy związków znajdujących się w przyrodzie. Na uwagę zasługuje ich korzystna cena, a cenne właściwości sprawiają, że nie odbiegają znacząco od naturalnych materiałów. Odmiany syntetyczne powstają przy pomocy związków znajdujących się w przyrodzie. Charakteryzują się wytrzymałością, ale jednocześnie trudno je określić jako przewiewne, lekkie i delikatne.

Hurtownia dzianin umożliwia zakup materiału zgodnego z Twoimi wymaganiami. Najpierw sprawdź go w dotyku, a dopiero później przekonaj się, jak się nazywa i jakie ma właściwości.

Wybierając materiał, raczej nie decyduj się na akryl. Bardzo szybko widać po nim pierwsze oznaki zużycia, pod wpływem prania zmienia kolor i nie daje ciepła. Oznacza to, że sweterek czy inne ubrania niszczą się pod wpływem temperatury i ruchu pralki, dlatego, jeśli szukasz czegoś trwałego, najlepiej sprawdzi się wełna z minimalną domieszką akrylu.

Dobrej jakości dzianina nie naciąga się i nawet w trakcie regularnego prania zachowuje swój kształt. Do odczucia dyskomfortu w trakcie noszenia przyczyni się także naelektryzowany materiał. Jeśli decydujesz na się na jeans, upewnij się, że producent zastosował odrobinę elastanu albo lycry (nie więcej niż 5%). Dla Ciebie oznacza to jeszcze większy komfort w trakcie noszenia i dopasowywanie spodni do figury.

Cienki materiał spełni swoją funkcję, kiedy jest równo tkany. Pod żadnym pozorem nie powinieneś widzieć drobnych elementów czy włókien – to oznacza gorsze wykonanie i jakość.

Hurtownia dzianin oferuje także len, który co prawda jest przewiewny i doskonale sprawdza się latem, ale jeśli nie ma domieszki innych włókien, gniecie się, co oczywiście wpływa na estetykę stroju.