Jak w łatwy sposób podkreślić urodę?

Jak w łatwy sposób podkreślić urodę?

Są kobiety, które świetnie się prezentują niemalże zawsze. W pracy, na zakupach, w domu, na wakacyjnych wyjazdach. Są też takie, które zaniedbują dbanie o swój wizerunek, wygląd. Z różnych powodów. Na pewno nie ma co przesadzać w żadną stronę – zarówno przesadne dbanie o urodę, wygląd nie jest dobre – wiąże się np. z wydawaniem kroci na kosmetyki, ubrania, a szastanie pieniędzmi, by kupić te rzeczy nie jest tak naprawdę potrzebne. Wiąże się to także ze spędzeniem wielu godzin na tym właśnie – na dbaniu o siebie, a tymczasem w tym czasie można robić wiele innych pożytecznych i rozwijających rzeczy. Jednak pamiętajmy też, że zupełne zaniedbanie dbania o sobie, niechlujstwo, nie jest dobrze widziane i świadczy o małym poczuciu własnej wartości.

Zarówno nadmiernie dbanie, jak i niechlujstwo są więc niewskazane. Można to pokazać na przykładzie makijażu – staranny, wykonywany np. przez godzinę codziennie makijaż, wiele jego warstw, mocno umalowane usta i mocno podkreślone oczy – takie makijaż nie jest konieczny na co dzień, może wygadać wręcz w świetle dnia wulgarnie, przesadnie, niechlujnie. Wcale nie będzie podkreślał urody, a tworzył maskę. Z kolei zupełny brak makijażu – nieliczne panie mogą sobie na to pozwolić. Warto choćby zamaskować wypryski, delikatnie rozświetlić okolice oczu, musnąć usta pomadką. Jeśli mamy ładną, nieskazitelna cerę, to nie ma co jej przykrywać podkładem. Jeśli jednak cera jest ziemista i poszarzała, z drobnymi przebarwianiami – lekki krem BB pomoże ją pięknie rozświetlić. Dzięki takim prostym podstawowym zabiegom można dodać sobie urody.

Tak samo jest z ubiorem. Nie każda kobieta lubi szczególnie zwracać na siebie uwagę, np. bardzo kobiecym i podkreślającym kształty ubiorem. Jednak dbanie o to, by prezentować się schludnie, by dobierać ubrania do swojego typu sylwetki, a także stosowanie do okazji – świadczy o dobrym guście i smaku. Wśród młodych kobiet, dziewcząt, jest obecnie moda na mocny makijaż. Niekoniecznie dobrze to wygada, nie tylko z braku wprawy, ale też tego powodu, że taki makijaż postarza. Mocny makijaż dodaje lat młodym kobietom i dziewczętom. Dlatego lepiej jest tego unikać i nawet na specjalne okazje wybrać taki make up. Który wygada świeżo, lekko i przede wszystkim naturalnie. Warto na pewno zamaskować np. blizny potrądzikowe, wypryski – to nigdy dobrze nie wygląda. Dobrze dobrany korektor w niektórych przypadkach wystarczy, nie trzeba już używać podkładu. Mocne cienie do powiek – niekoniecznie jest to dobry pomysł, szczególnie na co dzień. Wystarczy lekkie podkreślanie oczu, sam tusz do rzęs i lekki i świeży makijaż oczu gotowy.
Dbanie o siebie wcale nie jest przejawem narcyzmu i przesadnej próżności, oczywiście, jeśli nie jest ono przesadne i nie jest jedynym celem i sensem życia. Są takie okresy w życiu kobiety, kiedy łatwo jest dopuścić do zaniedbań, np. po paru latach małżeństwa, po urodzeniu dzieci. Niestety, jeśli kobieta nie zadba o to, by w tym także trudnym i wyczerpującym czasie nie zadbać o siebie, nie znaleźć czasu na dbanie o urodę, wygląd, ubiór, o swoje dobre samopoczucie – może to wejść w nawyk, a potem pojawią się problemy, które tylko będą narastać. Np. nadwaga, niechlujstwo w ubiorze, brak makijażu, brak czasu i ochoty na zabiegi kosmetyczne. Potem może dojść do takiej sytuacji, że nie będzie się już chciało zadbać o siebie, czegoś dla siebie zrobić, że będzie się widzieć te negatywne zmiany i przyjdzie zniechęcenie – to jest błędne koło, więc lepiej do tego nie dopuścić i tego unikać.

Dodaj komentarz