Jak zadbać o skórę po zimie? Kosmetyki Madara przygotują Cię do wiosny!

Jak zadbać o skórę po zimie? Kosmetyki Madara przygotują Cię do wiosny!

Skóra po zimie zdecydowanie potrzebuje poprawy kondycji. Aby latem nieco ją odsłonić, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie i regenerację. Mrozy, klimatyzacja w pracy i sklepach oraz zmienne temperatury na zewnątrz nie są tym, o czym marzy nasza skóra. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, która przywróci jej pierwotny blask i zdrowy wygląd.

Co powinniśmy zrobić, aby odżywić skórę? Kosmetyki Madara

Przede wszystkim rozpocznijmy cały proces od kompleksowego oczyszczania. Dobrze jest usunąć martwy naskórek, np. przy pomocy naturalnego peelingu Madara, który nie tylko dotleni, ale również poprawi ukrwienie skóry. Pozostałe kosmetyki zdecydowanie lepiej się wchłoną i szybciej dadzą efekty, jeśli skóra będzie oczyszczona i dobrze przygotowana. Następnie warto zastosować skoncentrowany kosmetyk witaminowy, najlepiej w postaci serum. Jest to dawka substancji odżywczych, których zmęczona skóra potrzebuje w większych ilościach.

 

Najważniejszy jednak będzie dobry jakościowo, naturalny skład kosmetyków, jaki oferuje nam marka Madara. Aby uzyskać oczekiwany efekt, powinniśmy jednak zadbać o systematyczność stosowania kosmetyków. Pomoże to odzyskać skórze blask i rozświetlenie, które sprawi, że będzie wyglądała zdrowo.

Co składa się na kompleksową pielęgnację?

Jak już wspominaliśmy, najważniejszym elementem jest oczyszczanie. Jest to proces przygotowawczy, który ma na celu lepsze wchłanianie pozostałych kosmetyków i zwiększenie ich działania. Dobrze jest jednak pomyśleć o innych częściach ciała niż tylko twarz. Nasze dłonie, które przez całą zimę wystawiane są na zmiany temperatury, również potrzebują regeneracji. Stopom również nie zaszkodzi przygotowanie domowego SPA, które odpręży je i doda skórze świeżości i delikatności.

 

Skórze po zimie przyda się konkretna, zdecydowana dawka witamin. Zmęczona i przesuszona przyjmie każde ilości składników odżywczych. Znajdziemy je w olejkach witaminowych marki Madara oraz różnego rodzaju serum. Taki zastrzyk witamin pomoże skórze odzyskać blask i promienny, świeży wygląd. Pamiętajmy jednak, że na wygląd naszej skóry i jej kondycję ma również wpływ nasza dieta. Warto zadbać o zbilansowane odżywianie oparte na zdrowych produktach oraz dużych ilościach wody.

Jak zadbać o dłonie po zimie?

Skóra na dłoniach jest zdecydowanie cieńsza i bardziej wrażliwa niż na pozostałych, zakrytych częściach ciała. Często zdarza nam się zapomnieć rękawiczek, co prowadzi do kontaktu z niskimi temperaturami. Są one bardzo niebezpieczne dla skóry i mogą ją uszkodzić i podrażnić. Widoczne stają się zaczerwienienia, które mogą prowadzić nawet do pękania. Dobrze jest mieć w zanadrzu cichych przyjaciół, takich jak kremy do rąk o delikatnej, nawilżającej formule, która ochroni wierzchnią warstwę skóry przed szkodliwym wpływem niskiej temperatury. Warstwa, którą stworzy krem, działa jak tarcza ochronna. Nie tylko zablokuje na jakiś czas szkodliwe czynniki, ale również pozwoli na regenerację i odżywienie.