Jak odchudzanie to tylko z dietetyczką

Jak odchudzanie to tylko z dietetyczką

Moda na diety nigdy się nie kończy. Kobiety na całym świecie, cały rok chcą być szczupłe. Chcą schudnąć więcej lub osiągnąć wymarzoną figurę. W Internecie, gazetach, telewizji pokazuje się gwiazdy, których tajemnicze diety wzbudzają jeszcze większe pożądanie wśród zwykłych kobiet. Codziennie tysiące z nich wprowadza w swoją rzeczywistość nowe diety.

Dieta owocowa, warzywna, oparta o płyny, bez cukry lub bez chleba… Wszystkie te diety, zwane dietami „cud” mają sprawiać, że kobieta zaskoczy swoją figurą. I owszem, te diety mają cudowne właściwości. W niesamowity sposób mogą pokazać, jak szybko w dobrej wierze można zniszczyć sobie zdrowie.

Od układania, przygotowania i decydowania o zmianie pożywienia jest dietetyczka. Tylko ona jest uprawniona do ingerowania w czyjeś nawyki żywieniowe. Decyduje, czy dana osoba powinna schudnąć, ile i w jakim tempie. W oparciu o wiadomości o przebytych chorobach, sposobie życia i ogólnym stanie organizmu tworzy indywidualnie dobrana, właściwą i odpowiednią dietę z zachowaniem wszystkich potrzebnych wartości odżywczych, tylko i wyłącznie dla konkretnej osoby. Dietetyczka dokładnie objaśnia jak jeść, ile i co jaki czas. Tłumaczy, których produktów powinno się unikać, które jeść w jak największych ilościach oraz jaki mają wpływ na organizm.

To dietetyczka może zaproponować ewentualne przekąski, gdy nagle chwyta nas głód i jesteśmy bliscy zrezygnowania z diety. Nie powinniśmy szukać ich w Internecie czy telewizji. Każdy człowiek jest inny, nasze organizmy są podobne, ale niektóre czynniki, jak przyswajalność czy szybkość przemiany materii są różne. Wszystkie to trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chcemy wprowadzić dietę w nasze życie. Dlatego do chudnięcia konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który zna się na zdrowiu i ciele człowieka. Dobierze dietę dla nas i powie, jak utrzymać osiągnięte rezultaty na lata. Dzięki temu nasz organizm będzie zdrowy, my poczujemy się dobrze bez obawy o efekt jo-jo, lub inne konsekwencje związane z błędnym odchudzaniem.