Regeneracja skóry twarzy – metody domowe i profesjonalne

Regeneracja skóry twarzy – metody domowe i profesjonalne

Skóra twarzy każdego dnia jest wystawiona na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wszechobecne zanieczyszczenie powietrza, skrajne temperatury i promieniowanie słoneczne mogą w niedługim czasie doprowadzić do uszkodzenia tej ważnej bariery organizmu. Aby wesprzeć jej regenerację, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby przyspieszające regenerację skóry twarzy. O jakich metodach mowa?

Domowa regeneracja skóry twarzy

Samodzielna regeneracja skóry twarzy od zewnątrz powinna być oparta o starannie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Powinny one być dopasowane do typu cery, wieku, a także posiadanych problemów skórnych. Inne preparaty będą nam potrzebne do odnowy skóry przesuszonej, inne – do jej odbudowy po opalaniu, leczeniu sterydami czy nasileniu trądziku.

Wybierając produkty do regeneracji skóry twarzy w domowym zaciszu, pamiętajmy o wszystkich niezbędnych krokach pielęgnacji. Musimy zadbać o oczyszczanie, tonizowanie, złuszczanie, nawilżanie i odżywianie cery, stosując do tego celu kosmetyki bogate w witaminy, mikroelementy, ekstrakty roślinne i kwas hialuronowy. Jednym z popularniejszych kremów na regenerację skóry jest Dexeryl.

Regeneracja skóry twarzy od wewnątrz

Prócz pielęgnacji skóry od strony zewnętrznej, do jej regeneracji niezbędne jest odpowiednie dbanie o cały organizm. Wskazany będzie zdrowy styl życia, który pozytywnie wpływa na odnowę wszystkich komórek ciała.

Aby przyspieszyć odbudowę skóry twarzy, dopilnujmy optymalnego zbilansowania codziennej diety oraz nawodnienia. Wysypiajmy się, pamiętajmy o aktywności fizycznej, ograniczmy ekspozycję na słońce oraz postarajmy się wyeliminować szkodliwe używki, takie jak alkohol czy papierosy.

Profesjonalne zabiegi regenerujące skórę twarzy

Ostatnim, ale nie mniej skutecznym sposobem na regenerację skóry twarzy są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Wykonywane w specjalistycznych gabinetach, są bezpieczne i efektywne, wspierając samodzielnie stosowane metody stymulujące odbudowę naskórka.

W salonie urody możemy skorzystać z mezoterapii, czyli podawania substancji odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. Naturalną regenerację poprzez pobudzenie produkcji kolagenu osiągniemy, decydując się na laseroterapię. Godna polecenia jest także sonoforeza, czyli wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków.