Czy wykładzina biurowa może wpływać na nasze zdrowie?

Żyjemy w czasach, w których świadomie dbamy o nasze zdrowie. Stosujemy odpowiednio zbilansowane diety i uprawiamy regularnie sport. Czy wiedziałeś jednak, że wykładzina biurowa może mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie Twojego układu oddechowego? Tak, dobrze przeczytałeś. Zwykła, a raczej taka nie do końca zwykła wykładzina, którą kojarzysz z miejscami użyteczności publicznej, może mieć wpływ na Twoje zdrowie. W jaki sposób? Już wyjaśniamy!

Poprawa jakości powietrza, dzięki wykładzinie biurowej

Żyjemy w zaskakujących czasach, które podlegają intensywnym zmianom. Niestety, zmiany te nie zawsze idą ku lepszemu. Wpływ wielu czynników przyczynił się do początku katastrofy ekologicznej. Aby jej zapobiec musimy postawić na ekologię. Kilka niewielkich i prostych zmian w naszym życiu i otoczeniu, wpłyną korzystnie na jakość życia na Ziemi dla nas wszystkich. Jedną z takich niewielkich zmian, które możemy poczynić, jest wymiana wykładziny biurowej.

Obecnie, wykładzina znajdująca się w biurze, może nie tylko poprawiać estetykę wnętrza i wpływać na akustykę, lecz także dbać o nasze zdrowie. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w biurowych wykładzinach materiałów pochodzących z recyklingu. Najbardziej pomocne są zregenerowane włókna nylonowe, a także poliuretan pochodzący niemal w 90% z odzysku.

Dzięki powtórnemu wykorzystaniu tych tworzyw w nowoczesnej odsłonie możliwe jest uzyskanie powierzchni biurowej, która wpływa korzystnie na jakość powietrza w pomieszczeniu. Wszelkie pyłki kurzu znajdujące się w salach konferencyjnych, czy open space’ach zostają pochłonięte i zatrzymane w takiej nowoczesnej wykładzinie. Co istotne – ich usunięcie z jej powierzchni jest bardzo łatwe. Takie rozwiązanie pozwala zatem na skuteczną redukcję wdychanych substancji toksycznych do minimum.

Ekologiczna wykładzina w biurze może powstrzymywać wilgoć

Taka ekologiczna wykładzina biurowa, oprócz oczyszczania powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, może także regulować poziom szkodliwej wilgoci pod podłogą. Dzięki takiej innowacyjności możliwe jest zatem pozbycie się szkodliwej pleśni, która dosyć często powstaje pod zwykłą wykładziną. Aby jednak móc skutecznie zniwelować problem wilgoci, taka wykładzina musi zawierać specjalną warstwę.

Jeśli więc szukasz nowoczesnych rozwiązań dla swojego biura, a przy tym zależy Ci na zdrowiu Twoich pracowników i ekologii– to warto jest inwestować właśnie w takie nowoczesne wykładziny. Ich zastosowanie poprawi estetykę przestrzeni biurowej, ociepli dane wnętrze, a przy tym zniweluje niepożądane hałasy – jak np. tupanie.

Dodaj komentarz