Wybór odpowiedniej torebki

Wybór odpowiedniej torebki

Dobór odpowiednio koloru torebki do butów od zawsze był zadaniem, które wywoływało burzliwą dyskusję nie tylko wśród kobiet interesujących się modą, ale również wśród stylistów, gdyż w zależności od sezonu trend ten ulegał zmianom.

„Modowe savoir vivre’u” głosi, że zarówno kolor torebki jak i butów powinien być bardzo do siebie zbliżony. Niektórzy styliści uważają nawet, że aby stworzyć idealny duet, należy wybierać torebkę i buty z podobnego materiału. Obecnie wyznaczone „etykiety modowe” ulegają zmianie, na rzecz swobodnych połączeń, zgodnych z własnym gustem i fantazyjnym podejściem do stylizacji.

Broń kobieca

Torebka i buty – każda kobieta zdaje sobie sprawę, że odpowiednie ich dobranie może stworzyć fantastyczną stylizację, obok której nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie. To właśnie w torebce Panie przechowują wszystkie rzeczy, które niezbędne są im w ciągu całego dnia. Torebka bardzo często traktowana jest jako ozdoba i uzupełnienie całego ubioru. Buty również grają tutaj pierwsze skrzypce ich wysoka jakość w połączeniu z jakością wykonania i materiału torebki może stworzyć eleganckie połączenie, pełne klasy i szyku.

Klasyczne połączenie

Mówiąc o klasyce, myślimy – czerń. Czarna torebka i szpilki w tym samym odcieniu tworzą wyjątkowe stylizacje. Panie, które stawiają na ponadczasowe połączenia starają się dobierać je nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również wypatrując podobnych materiałów i deseni. Jeszcze niedawno odstępstwo od tych zasad podczas wieczornych, wielkich wyjść było czymś niedopuszczalnym. Dziś sprawa ma się nieco inaczej. Zasada jest jedna, najważniejsze aby zestawione kolory nie gryzły się nawzajem, tworząc jedną, interesującą i miłą dla oka całość.

Trzy zasady dobierania torebki

Po pierwsze – należy pamiętać o odpowiednim dobraniu torebki do okoliczności. Duża torebka nie zbyt dobrze będzie współgrać z koktajlową sukienką. Na tego typu okazje idealnie sprawdzą się kopertówki bądź tzw. puzderka.

Po drugie – odpowiednia wielkość torebki. Kobiety drobniejsze, nie powinny kupować wielkich, workowatych torebek z nadmierną ilością ćwieków bądź frędzli. Takie zestawienie sprawi, że sylwetka stanie się przeciążona. Panie wysokie o kobiecych kształtach mogą pozwolić sobie zarówno na duże torby jak i małe torebeczki. Wszystko zależy od dopasowania torebki do stylizacji.

Po trzecie – dobór kolorystyczny torebki do całej stylizacji. O tym pisaliśmy już na początku tego wpisu, aczkolwiek warto jeszcze raz wspomnieć, że obecnie coraz częściej odchodzi się noszenia torebki i butów w tym samym kolorze na rzecz fantazyjnego połączenia kolorystycznego. Oczywiście wszystko ze smakiem!